Jak Jensen Ackles został Soldier Boyem w "The Boys"? Twórca serialu zdradza, że na początku go nie chciał

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Od polowania na demony do superbohatera. Jensen Ackles znany z roli Deana w "Supernatural" ponownie będzie ratować świat – tym razem jako bohater z nieco wadliwym kompasem moralnym.

"The Boys" to adaptacja komiksów, która zrobiła furorę wśród fanów seriali. Produkcja Amazon Prime Video otrzymała pięć nominacji do nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego. Obecnie trwają prace nad 3. sezonem i jak wiadomo, poznamy nowych bohaterów. Wśród nich pojawi się kolejny superbohater – Soldier Boy, czyli parodia Kapitana Ameryki.

The Boys sezon 3: Casting Jensena był przypadkowy

Showrunner serialu, Eric Kripke, udzielił wywiadu dla "Vanity Fair", w którym przyznał, że Jensen Ackles nie był jego pierwszym wyborem do roli. Nie brał go pod uwagę, bo nie sądził, że będzie w ogóle wolny po zakończeniu "Supernatural". Poza tym szukał trochę innego aktora.

– Mieliśmy napisaną postać Soldier Boya na długo zanim zaangażowałem Jensena. Większość facetów, których przesłuchiwaliśmy, była od niego starsza. To dlatego, że [Soldier Boy] jest bohaterem z czasów II wojny światowej – powiedział showrunner.

Kripke i Jensen Ackles pracowali ze sobą przez lata przy "Supernatural" i utrzymują kontakt telefoniczny. Twórca "The Boys" powiedział, że pomysł by to Ackles wcielił się w superbohatera, narodził się podczas jednej z rozmów.

– To zabawne, jak czasem dochodzi do pewnych rzeczy. On do mnie zadzwonił i po prostu rozmawialiśmy, gdy wspomniałem, że pracuję nad 3. sezonem serialu, postacią Soldier Boya i mam ogromny problem z castingiem – nie znalazłem tak naprawdę nikogo – zaczął Kripke.

Showrunner zdradził, że właśnie w tym momencie zaproponował angaż aktorowi.

– Zapytałem: "Hej, poczekaj, może ty chcesz to zrobić?". Wysłałem mu scenariusz, a on odparł: "O Boże, zdecydowanie tego chcę". Mniej niż tydzień później dostał oficjalny angaż. On po prostu wtedy zadzwonił – a stało się to jednym z głównych powodów, dzięki którym otrzymał rolę – opowiedział.

The Boys sezon 3: Czego oczekiwać od Soldier Boya?

O Soldier Boyu wypowiedziała się też odpowiedzialna za kostiumy Laura Jean Shannon. Kostiumografka zdradziła, co kierowało ekipą podczas tworzenia jego wizerunku:

– To klasyczny twardziel. Naszym celem było podkreślenie minionej epoki jawnej męskości i twardości. Z tym rodowodem, zagłębiliśmy się w tworzenie całkowicie amerykańskiej jakości, opartej na praktycznym, żołnierskim zastosowaniu, z dawką oldschoolowego, kowbojskiego luzu. Wiedzieliśmy, że aktor musi wyglądać jak Steve McQueen z postawą Johna Wayne'a. Na szczęście Jensen Ackles uosabia to wszystko – powiedziała.

Eric Kripke obiecywał, że premierowy odcinek 3. sezonu ma pobić wszystkie poprzednie. Fabuła 3. sezonu będzie oparta o tom "Herogasm" zobaczymy także odcinek o tym tytule, a twórca podkreślał, że czeka nas  jazda bez trzymanki. Data premiery nie jest znana.

The Boys jest dostępne na Amazon Prime Video

REKLAMA