Kiedy zobaczymy 6. sezon "Peaky Blinders"? Jeden z aktorów właśnie zdradził orientacyjną datę premiery

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Fani wypatrują daty premiery 6. sezonu "Peaky Blinders", licząc, że być może będzie to jesień tego roku. Conrad Khan, który dołączył do obsady serialu, chyba nas właśnie pozbawił tych złudzeń.

5. sezon "Peaky Blinders" oglądaliśmy jesienią 2019 roku, a potem pandemia pokrzyżowała plany twórców, którzy chcieli kręcić kolejne odcinki wiosną 2020. W efekcie serial ma rekordową przerwę przed finałowym sezonem, a według jednego z aktorów będzie ona nawet dłuższa, niż myślimy.

Peaky Blinders – kiedy premiera 6. sezonu serialu?

Nowych odcinków brytyjskiego hitu nie zobaczymy jesienią tego roku, a dopiero na początku roku przyszłego. Conrad Khan ("Baptiste"), który dołączył do obsady "Peaky Blinders" w 6. sezonie, powiedział w rozmowie z Radio Times, jak wygląda sytuacja:

– To wyjdzie, z tego co ostatnio słyszałem – mam na myśli to, że te rzeczy dość szybko się zmieniają – myślę, że to wyjdzie w lutym, na początku przyszłego roku. Było tak dużo materiału, tyle odcinków, że zmontowanie tego zajmie chwilę – sześć miesięcy czy coś w tym stylu.

Zdjęcia do finałowego sezonu "Peaky Blinders" zakończyły się w czerwcu. Khan nie zdradził, kim będzie jego postać, podkreślił jedynie, że występ w serialu był dla niego wspaniałym doświadczeniem i zupełnie innym niż "Bapiste".

peaky blinders sezon 6 kiedy premiera

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Wcześniej swoją rolą w "Peaky Blinders" zachwycał się Stephen Graham (czyli Al Capone z "Zakazanego imperium"), który również dołączył do obsady w finałowym sezonie.

– Cillian [Murphy] jest wspaniałym aktorem, jest niesamowity, a do tego to przemiły człowiek. Kilka razy musiałem się uszczypnąć, bo siedziałem tam z nim w jednej scenie, robiąc próby i inne rzeczy, i tak sobie myślałem: "Ach, to Tommy Shelby!" – opowiadał w wywiadzie dla Radio X.

Co się wydarzy w 6. sezonie "Peaky Blinders"? Fabuła jest trzymana w tajemnicy, ale fani mają mnóstwo teorii na temat potencjalnej wojny Tommy'ego z Michaelem czy wyjazdu ciotki Polly, po tym jak zmarła grająca tę postać Helen McCrory. Wiadomo też, że historia rodziny Shelbych nie zakończy się na 6. sezonie "Peaky Blinders" – showrunner serialu Steven Knight planuje jeszcze film i być może także spin-offy.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA