"Źle dla świata, dobrze dla serialu" – showrunner "The Boys" mówi, jak pandemia i polityka wpływają na serial

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Eric Kripke, showrunner "The Boys" opowiada, jak wygląda praca w czasie pandemii, i wyjaśnia, dlaczego im gorzej dzieje się na świecie, tym lepiej dla jego serialu.

Pandemia nie tylko opóźniła prace na 3. sezonem "The Boys", ale także wymusiła na ekipie szybkie przystosowanie się do nowych warunków. Jak zapewnia showrunner serialu, Eric Kripke, ekipa zrobiła wszystko, by widzowie nie odczuli tej różnicy.

The Boys: Jak pandemia wpłynęła na 3. sezon?

Cheat Sheet przytacza wypowiedź Erica Kripke, w której podkreśla on, że 3. sezon "The Boys" powstawał z myślą, że ma być tak samo dobry, jak poprzednie sezony.

– Widzowie nie dadzą nam taryfy ulgowej. Nie powiedzą, że to jest OK, że [serial] nie jest tak dobry, jak w 2. sezonie, bo na pewno było go trudniej zrobić. Musimy mieć pewność, że publiczność nie zauważy różnicy.

the boys sezon 3 pandemia

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

Twórca przyznał, że kręcenie serialu w czasie pandemii jest znacznie cięższe, niż w normalnych warunkach.

– Wszystko jest wolniejsze, trudniejsze i zajmuje więcej czasu. To jest naprawdę bardzo trudne. Ekipa, trzeba przyznać, to prawdziwi mistrzowie – powiedział.

The Boys: Źle dla świata, dobrze dla serialu

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Kripke przyznał, że "The Boys" to serial, który korzysta z nie najlepszego klimatu społecznego, ekonomicznego czy politycznego. Jak powiedział, tak było w zasadzie od samego początku.

– Byłem naprawdę ciekaw, co by się wydarzyło, gdybyśmy połączyli to, co najgorsze w celebrytach, z tym, co najgorsze w polityce – i jak bardzo niebezpieczna była to kombinacja. Świat zderzył się z rzeczywistością jak z serialu, kiedy pisałem pilota. Jest takie powiedzenie, które powtarzamy często w pokoju scenarzystów: "Źle dla świata, dobrze dla serialu".

seriale 2020

"The Boys" (Fot. Amazon Prime Video)

3. sezon serialu opiera się o komiks "Herogasm". Eric Kripke powiedział, że ten tom pozostawił go w niemałym szoku i widzowie mogą spodziewać się rzeczy, jakich jeszcze nikt nie zrobił. Podobne słowa padły z ust gwiazdy serialu, Antony'ego Starra, który powiedział, że to jego ulubiony sezon.

W nadchodzącym sezonie, do stałej obsady dołączą m.in. Jensen Ackles ("Supernatural") w roli Soldier Boya oraz Laurie Holden ("The Americans", "The Walking Dead"). Premiera sezonu 3 nie jest jeszcze znana.

The Boys jest dostępne na Amazon Prime Video

REKLAMA