"The Good Doctor" to drugi "Szpital New Amsterdam". 10 najpopularniejszych seriali sierpnia na Netflix Polska

"The Good Doctor" (Fot. ABC)

To już pewne i oficjalne: Polacy mają nowego ulubionego serialowego lekarza. "The Good Doctor" przebił wszystko w sierpniowym top 10 Netfliksa, w tym atrakcyjne nowości platformy.

Które seriale rządziły w sierpniu w top 10 Netfliksa? Dzięki serwisowi Flixpatrol, który codziennie zbiera takie dane, możemy sprawdzić, co Polacy oglądali najchętniej w zeszłym miesiącu. Tym razem zwycięzca wyraźnie wyprzedził inne seriale – a jest nim "The Good Doctor", aka nasz nowy "Szpital New Amsterdam".

10. Świnka Peppa (57 punktów)

najpopularniejsze seriale netflix

"Świnka Peppa" (Fot. Channel 5)

Kiedy pada deszcz, dzieci podobno się nudzą – i oglądają kreskówki na Netfliksie. "Świnka Peppa" powraca do zestawienia na 10. miejscu.

9. UFO: Odtajnione projekty (61 punktów)

Choć nikomu nie udało się udowodnić, że naprawdę widział przedstawicieli obcej cywilizacji, dla wielu ludzi istnienie UFO jest nie tylko możliwe, ale wręcz oczywiste – i to właśnie o nich opowiada 6-odcinkowy serial "UFO: Odtajnione projekty". Czyli jeden z niewielu dokumentów, które trafiły do top 10 Netfliksa.

8. Rojst '97 (87 punktów)

2. sezon "Rojstu" wciąż trzyma się mocno – i nic dziwnego, bo to jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat. Akcja "Rojstu '97" dzieje się latem 1997 roku, podczas tzw. powodzi tysiąclecia. Pojawia się kolejna makabryczna zagadka śmierci, a rolę śledczych przejmują detektywi Jass (Magdalena Różczka) i Mika (Łukasz Simlat). Dziennikarze Zarzycki (Dawid Ogrodnik) i Wanycz (Andrzej Seweryn) powracają na drugim planie, a serial warto obejrzeć przede wszystkim dla nowego duetu.

7. Riverdale (120 punktów)

najpopularniejsze seriale netflix

"Riverdale" (Fot. CW)

5. sezon "Riverdale" powrócił z hukiem, na dzień dobry oferując nam m.in. ucieczkę więźniów, ponowne spotkanie z matką Cheryl i rozwiązanie zagadki zniknięcia Jugheada, z którym na szczęście kosmici nie mieli nic wspólnego. Każdy kolejny odcinek jest jak rollercoaster szalonych zdarzeń – i jak widać polscy widzowie nie mają dość.

6. Bez pożegnania (127 punktów)

"Bez pożegnania" to kolejny hit Netfliksa na podstawie powieści Harlana Cobena – tym razem z Francji. Serial opowiada historię mężczyzny, który 10 lat temu stracił dwoje bliskich. Teraz znika jego narzeczona, a on musi sięgnąć do ukrytych tajemnic – albo straci wszystko. W głównych rolach występują Finnegan Oldfield, Nicolas Duvauchelle i Guillaume Gouix.

5. Koci domek Gabi (129 punktów)

Na listę powraca kolejna popularna animacja dla dzieci – "Koci domek Gabi".

4. Outer Banks (136 punktów)

Tymczasem młodzież w ramach ucieczki od naszej szarej rzeczywistości często wybierała poszukiwania skarbu w słonecznych okolicznościach przyrody, w towarzystwie opalonych bohaterów "Outer Banks". 2. sezon zakończył się mocnym finałem, tymczasem Netflix póki co milczy w sprawie kontynuacji. A tak się składa, że mamy mnóstwo pytań w związku z dalszymi losami Płotek.

3. Hit & Run (158 punktów)

"Hit & Run" to izraelski thriller Netfliksa, w którym powraca na nasze ekrany Lior Raz z "Faudy" – przy okazji także współtwórca serialu. Oglądamy w nim historię szczęśliwie żonatego mężczyzny, którego życie wywraca się do góry nogami, gdy jego żona ginie w tajemniczym wypadku w Tel Awiwie. Naszą recenzję przeczytacie tutaj.

2. Psi patrol (195 punktów)

seriale netflix najpopularniejsze

"Psi patrol" (Fot. TVOKids)

Top 10 Netfliksa bez "Psiego patrolu" niewątpliwie byłby ogromnym zaskoczeniem. Tym razem jednak kanadyjska animacja znalazła się wyjątkowo wysoko – pokonać ją mógł tylko nasz nowy ulubiony serialowy doktor.

1. The Good Doctor (286 punktów)

"The Good Doctor" to absolutny numer 1 sierpnia na polskim Netfliksie i zarazem serial, który śmiało możemy nazwać naszym nowym "Szpitalem New Amsterdam". Choć może trafniejsze byłoby porównanie do "House'a", ze względu na osobę twórcy. Najnowszy serial Davida Shore'a to medyczny dramat, w którym oglądamy pracę młodego genialnego lekarza z autyzmem i zespołem sawanta. Bohater, którego gra Freddie Highmore z "Bates Motel", ma trudności z nawiązywaniem kontaktów społecznych, więc kiedy dostaje posadę w prestiżowym szpitalu, skupia się na pracy, pokazując niezwykły talent.

REKLAMA