Patrick Dempsey przyczynił się do śmierci Dereka z "Chirurgów"? Aktor miał "terroryzować" ekipę serialu

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Patrick Dempsey podbił serca widzów jako Derek "McDreamy" Shepard. W rzeczywistości aktor podobno wcale nie był miły w obyciu i miał "terroryzować" ekipę "Chirurgów".

"Chirurdzy" to serialowy tasiemiec, który przez lata zyskał grono stałych widzów. Po 11. sezonie widzowie z bólem serca pożegnali postać Dereka Sheparda, w którego wcielał się Patrick Dempsey. Odejście aktora miało wpływ na cały serial i nie brakowało plotek, że za pozbyciem się McDreamy'ego kryje się coś więcej.

Chirurdzy: Patrick Dempsey miał dość serialu

Na dniach ma zostać wydana nieautoryzowana książka o kulisach "Chirurgów". "How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy" zostało napisane przez dziennikarkę Lynette Rice. W jednym z rozdziałów są rozmowy z członkami obsady i twórcami serialu. Jeden z producentów wykonawczych, James D. Parriott, podkreślił, że postać Dempseya została uśmiercona z powodu zachowania aktora.

The Hollywood Reporter opublikowało jej fragmenty, z których wynika, że pod koniec mieli z nim problem wszyscy, na czele z twórczynią serialu Shondą Rhimes.

– To były problemy typu HR. Nie chodziło o nic seksualnego. On tak jakby terroryzował plan filmowy. Niektórzy członkowie obsady mieli po tym różnego rodzaju zespół stresu pourazowego. Miał tę przewagę na planie, że wiedział, że może zatrzymać produkcję i zastraszyć ludzi. Stacja i studio zarządzili spotkanie i mieliśmy z nim rozmowy na ten temat – powiedział producent.

chirurdzy patrick dempsey

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Aktor chciał odejść z serialu już po 8. sezonie. Parriott zasugerował, że prawdopodobnie ostatecznie został za długo:

– Myślę, że on po prostu miał już dość serialu. Nie podobały mu się niedogodności związane z codziennym przychodzeniem [na plan] i pracą. On i Shonda skakali sobie do gardeł.

Problematyczna również stała się relacja Dempseya z Ellen Pompeo, która miała dość tego, że jej serialowy kolega mniej pracuje i sprawia wszystkim kłopoty. O tym z kolei opowiedziała była producentka "Chirurgów" Jeannine Renshaw.

– Były momenty, kiedy Ellen była sfrustrowana [zachowaniem] Patricka i zła, że on nie pracował tyle samo. Ona bardzo chciała, żeby wszystko było uczciwe. Nie podobało jej się, że Patrick narzekał, że jest tu za późno albo że jest za długo, kiedy ona miała dwa razy tyle scen w odcinku co on – powiedziała, dodając, że pod koniec Dempsey był jak dzieciak w szkole, który chciał tylko przerwy.

"Chirurdzy" niedawno otrzymali zamówienie na 18. sezon serialu. Pomimo upływu czasu, szefowie telewizji ABC przyznają, że nie chcą kończyć historii, która wciąż ma wysoką oglądalność. Nie brakuje jednak spekulacji, że to może być już ostatni sezon.

Chirurdzy sezon 18 – premiera w USA 30 września

REKLAMA