Tobias Menzies z pierwszą Emmy. Gwiazda "The Crown" dedykuje ją zmarłemu Michaelowi K. Williamsowi

"The Crown" (Fot. Netflix)

Tegoroczne rozdanie nagród Emmy przyniosło Tobiasowi Menziesowi pierwszą statuetkę za "The Crown". Aktor w pięknych słowach zadedykował ją zmarłemu Michaelowi K. Williamsowi.

"The Crown" zgarnęło na rozdaniu nagród Emmy siedem statuetek, wygrywając wszystkie kategorie dramatyczne (tu znajdziecie pełną listę zwycięzców Emmy 2021). Nagrodzony został również Tobias Menzies. Aktor otrzymał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym.

Tobias Menzies dedykuje Emmy Michaelowi K. Williamsowi

Tegoroczna wygrana to pierwsza statuetka Emmy w karierze aktora. Menzies nie był obecny na gali, ale wyraził swoją wdzięczność we wpisie na Twitterze. Aktor wykorzystał okazję, by zadedykować wygraną Michaelowi K. Williamsowi, który był nominowany w tej samej kategorii za rolę w "Krainie Lovecrafta". Dla wielu komentatorów zaskoczeniem jest, że to nie Williams został uhonorowany Emmy, ale warto pamiętać, że głosowanie odbyło się na długo przed jego śmiercią.

– Trudno mi uwierzyć, że wygrałem Emmy ostatniej nocy, ogromne podziękowania dla Akademii Telewizyjnej i gratulacje dla wszystkich rewelacyjnych nominowanych wraz ze mną. Ale chcę zadedykować [tę nagrodę] Michaelowi K. Williamsowi, jego występ jako Omara w "The Wire" jest jednym z największych ekranowych osiągnięć, będzie nam go bardzo brakowało. RIP – napisał Menzies.

Michael K. Williams znany był z wielu seriali, w tym kultowego "The Wire", "Zakazanego imperium" i "Krainy Lovecrafta". Aktor został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu na nowojorskim Brooklynie po tym, jak przedawkował narkotyki na początku września.

W 5. sezonie "The Crown" w roli księcia Filipa zobaczymy zaś Jonathana Pryce'a, znanego m.in. jako Wielki Wróbel z "Gry o tron". Tobias Menzies powiedział ostatnio, że jest pewien sukcesu swojego następcy.

Premiery nowych odcinków The Crown możemy spodziewać się w 2022 roku.

The Crown jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA