Mimi Keene komentuje nową stronę Ruby. Bohaterka "Sex Education" to już nie tylko "wredna dziewczyna"

"Sex Education" (Fot. Netflix)

"Sex Education" łamie stereotypy i zrobiło to po raz kolejny w 3. sezonie. Mimi Keene opowiada o nowej stronie Ruby, najpopularniejszej "wrednej dziewczyny" w liceum Moordale.

"Sex Education" powróciło z długo wyczekiwanym 3. sezonem. Wszyscy czekali na dalszy rozwój historii Meave (Emma Mackey) i Otisa (Asa Butterfield), tymczasem twórcy zaskoczyli fanów romansem Otisa z Ruby. A przy okazji najwredniejsza dziewczyna w liceum Moordale pokazała się zupełnie z innej strony.

Sex Education sezon 3: Mimi Keene o rozwoju Ruby

Mimi Keene opowiedziała o nowej stronie swojej bohaterki i wyzwania z tym związanych w rozmowie z Radio Times.

– Kiedy czytałam [scenariusz] do tego sezonu, ona [Ruby] dostała szansę, by się otworzyć, a wy zobaczyliście jej wrażliwą stronę i to, jaka naprawdę jest. Sposób, w jaki przedstawiała samą siebie, jest czymś w rodzaju fasady, aż do tego momentu – powiedziała aktorka.

Sex Education Ruby Mimi Keene

"Sex Education" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie dowiedzieliśmy się, że jej zachowanie jest swego rodzajem mechanizmem obronnym w związku z trudną sytuacją w domu. Ojciec dziewczyny cierpi na stwardnienie rozsiane. Jeden z odcinków 3. sezon "Sex Education" pokazał, jak wygląda jej codzienność – Ruby odważyła się także na podzielenie się tą stroną swego życia z Otisem.

– Możliwość pokazania czyjegoś życia domowego daje ci o wiele więcej możliwości, by zagłębić się w tę postać. Więc dla ta część była prawdopodobnie jedną z najtrudniejszych, ponieważ ona jest bardzo zawstydzona tym, kim jest. Granie kogoś, kto odczuwa wstyd i czuje się zażenowany, jest zupełnie inne od tego, co było wcześniej – dodała.

Aktorka przyznała, że czuje się szczęśliwa, iż dostała w tym sezonie prawdziwe wyzwanie, jakim było zagranie bardziej skomplikowanej Ruby. Chociaż jej bohaterka i Otis ostatecznie nie zostali razem, fani pokochali ten związek. Czy zobaczymy ich razem w kolejnym sezonie?

Serialowa Aimee powiedziała, że trwają rozmowy na temat 4. sezonu "Sex Education". Netflix jednak milczy w sprawie kontynuacji.

3. sezon Sex Education jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA