Czy szanse na 2. sezon "Gambitu królowej" wzrosły po rozdaniu Emmy? Twórca ucina spekulacje o kontynuacji

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Jeśli mieliście nadzieję, że zobaczymy Beth Harmon rozgrywającą kolejne partie szachów – musicie pożegnać się z tą wizją. Twórca "Gambitu królowej" uciął spekulacje na temat kontynuacji.

"Gambit królowej" triumfował podczas ostatniego rozdania nagród Emmy, zgarniając statuetkę dla m.in. najlepszego miniserialu (tu znajdziecie listę zwycięzców Emmy 2021). Jak w przypadku prawie każdego serialowego hitu, nie brakuje pytań na temat potencjalnej kontynuacji. Najnowsza wypowiedź showrunnera serialu Scotta Franka ucina jednak wszelkie spekulacje.

Gambit królowej sezon 2 – twórca jest przeciwko

Anyi Taylor-Joy, która w "Gambicie królowej" zagrała Beth Harmon, wcześniej podkreślała, że w show-biznesie nigdy nic nie jest pewne. Scott Frank jest jednak zdania, że kontynuacja mogłaby zepsuć to, co zostało opowiedziane.

– Czuję, że opowiedzieliśmy historię, którą chcieliśmy opowiedzieć, i martwię się – ujmę to inaczej – jestem przerażony, że jeśli spróbujemy opowiedzieć więcej, zniszczymy to, co już przedstawiliśmy – powiedział w rozmowie z Deadline.

gambit królowej 2 sezon

"Gambit królowej" (Fot. Netflix)

Kilka słów od siebie dodał również producent wykonawczy William Horberg. Według niego współpraca przy miniserialu była wspaniałym doświadczeniem i zdecydowanie chciałby stworzyć kolejny projekt z Anyą Taylor-Joy oraz całą ekipą "Gambitu królowej".

– Wszyscy z pewnością będziemy nadal współpracować. Spróbujemy znaleźć inną historię do opowiedzenia, z tą samą pasją i grupą wspaniałych artystów.

Podczas gali Horber nie szczędził także pochwał dla młodej aktorki, podkreślając, że to dzięki niej "Gambit królowej" jest wyjątkowym serialem.

– Przywróciłaś szachom seksapil i zainspirowałaś całe pokolenie dziewcząt oraz młodych kobiet do uświadomienia sobie, że patriarchat nie jest w stanie się obronić przed naszymi królowymi – powiedział.

Twórcy "Gambitu królowej" obecnie mierzy się z pozwem sądowym. Znana szachistka domaga się 5 milionów dolarów rekompensaty za seksistowski komentarz, jednak rzecznik Netfliksa zaznaczył, że jej roszczenia nie mają podstaw. O sprawie przeczytacie tutaj.

Gambit królowej jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA