8 pytań, na które musi odpowiedzieć 4. sezon "Sex Education". Czy serial Netfliksa zbliża się już do końca?

"Sex Education" (Fot. Netflix)

3. sezon "Sex Education" zostawił widzów z kilkoma nierozwiązanymi wątkami. Oto 8 najważniejszych pytań, jakie nasuwają się po finałowym odcinku. Spoilery z całego sezonu!

3. sezon hitu Netfliksa nie zamknął wszystkich wątków, wprowadzając bardzo dużo zamieszania do życia naszych bohaterów. Zaczynając od nowej dyrektorki, przez kontrowersyjny kierunek nauczania, aż po nieoczekiwane związki i zdrady zarówno uczniów Moordale, jak i ich rodziców. Właśnie ogłoszony 4. sezon "Sex Education" będzie on musiał odpowiedzieć na kilka palących pytań.

Czy Maeve powróci do Moordale i będzie z Otisem?

sex education sezon 4 co się wydarzy

"Sex Education" (Fot. Netflix)

W 3. sezonie Maeve (Emma Mackey) dostała się do programu dla szczególnie uzdolnionych, dzięki któremu otworzyła się przed nią możliwość nauki w USA. Maeve nie dostała jednak dofinansowania ze szkoły i pogodziła się z tym, że zostaje. Zamiast tego, postanowiła zająć się bieżącymi problemami, jak odkrycie postępku Isaaca (George Robinson) i zrozumienie, co właściwie czuje do Otisa (Asa Butterfield).

Po pocałunku z Otisem we Francji finalnym zejściu się pary, Maeve niespodziewanie dostaje pieniądze na wyjazd i musi w ostatniej chwili zdecydować, co robi. Namówiona przez Aimee (Aimee Lou Wood), postanawia wykorzystać nieoczekiwaną szansę na dalszą edukację.

Niestety, nie można mieć wszystkiego i Maeve musi zostawić Otisa. Para oczywiście zapewniła się, że to nie jest pożegnanie na zawsze, ale związki na odległość są bardzo trudne. A Maeve może nie chcieć wracać do małej miejscowości, w której musiała mieszkać w przyczepie.

Sex Education sezon 4 – czy Eric i Adam będą razem?

sex education sezon 4 Eric Adam czy będą razem

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Chyba nikt nie spodziewał się, że to Eric (Ncuti Gatwa) złamie serce Adama (Connor Swindells). Wszyscy oczekiwali, że to właśnie Adam będzie "tym złym". Jednak Eric dawno już pogodził się z tym kim jest, podczas gdy Adam ciągle poznaje swoje prawdziwe ja.

Gdy na wyjeździe do Afryki Eric odkrywa, że mógłby być z kimś, kto go nie hamuje, trudno mu powstrzymać się przed odrobiną szaleństwa i pocałunkiem z Obą. Jednak nie może żyć ze świadomością, że miałby ukrywać zdradę przed Adamem.

Z kolei pod nieobecność Erica Adam nawiązał nić porozumienia z Rahimem (Sami Outalbali), która z jawnej niechęci zamienia się powoli w coś na kształt nieśmiałego zainteresowania. Tym bardziej że obu chłopaków połączyło rozczarowanie po związku z Erikiem. Czy ich znajomość może przerodzić się w coś więcej? A może Eric zdecyduje się jednak wrócić do Adama i zawalczyć o ich związek?

Sex Education – kto jest ojcem dziecka Jean?

sex education sezon 4 kto jest ojcem dziecka Jean

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Gdy Jean (Gillian Anderson) zaszła w ciążę, ani ona, ani widzowie nie mieli wątpliwości, czyje to dziecko jest. W przeciwieństwie do Jakoba (Mikael Persbrandt), który nigdy do końca nie pozbierał się po poprzednim małżeństwie.

Dowiedzieliśmy się nie tylko więcej o chorobie jego żony, ale przede wszystkim o tym, że tuż przed diagnozą miała ona romans i najprawdopodobniej chciała odejść. Nic więc dziwnego, że Jakob ma problem z zaufaniem drugiej osobie i w momencie kryzysu wyrzucił Jean, że nie ma pewności, czy naprawdę może być ojcem małej Joy.

Jean się oburzyła, ale równocześnie zgodziła się na test ojcostwa. Co prawda serial nie przedstawił nam wyników, ale po reakcji psychoterapeutki nie można mieć żadnych wątpliwości: Jakob nie jest ojcem jej drugiego dziecka. Kto nim jest? I kiedy Jakob dowie się prawdy?

Sex Education sezon 4 – co ze szkołą w Moordale?

sex education sezon 4 co się wydarzy

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Za sprawą nowej dyrektorki, Hope Haddon (Jemima Kirke), szkoła w Moordale miała zostać poprowadzona w nowym kierunku i zerwać z wizerunkiem "szkoły seksu". Po bardzo dobrym starcie i entuzjastycznym przyjęciu przez uczniów, wszystko szybko się posypało, a Hope stała się netfliksową wersją Dolores Umbridge.

Co prawda "Sex Education" dodało jej więcej warstw, problemy osobiste i na końcu pokazało, że działania Hope w dużej mierze wynikają z nacisków z góry, ale nawet po tym trudno bronić podjętych przez nią decyzji.

Uczniowie postanowili się więc zbuntować i jak na młodych ludzi przystało, bez zastanowienia się nad konsekwencjami. A te okazały się ogromne – inwestorzy wykładający pieniądze na szkołę całkowicie wycofali swoje dofinansowanie i liceum zostało wystawione na sprzedaż.

Jeżeli nie znajdzie się nikt, kto postanowi szkołę uratować, dzieciaki będą musiały poszukać nowych placówek, co dla naszych bohaterów oznacza zmianę szkoły tuż przed egzaminami na studia. Co zobaczymy w dalszej części? Czy uczniowie będą już w innych szkołach, czy może ich placówka zostanie ocalona?

Sex Education sezon 4 – czy wróci jeszcze Hope?

sex education sezon 4 co się wydarzy

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Hope Haddon z hukiem pożegnała się z posadą dyrektorki szkoły w Moordale, ale to nie była jej ostatnia scena. Na samym końcu widzimy ją załamaną i podchodzącą do kolejnej próby in vitro. W nieoczekiwanym przypływie szczerości mówi Otisowi, nie wierzy, że tym razem uda się jej zajść w ciążę. Z prawdopodobnie skończoną karierą, Hope wydaje się być na skraju załamania.

Tylko czy zobaczymy się z nią jeszcze? Serial nie porzucił wątku wcześniejszego dyrektora, Michaela Groffa (Alistair Petrie), ale on jest istotny dla opowieści, ponieważ jest ojcem Adama. Hope nie jest spokrewniona z żadnym z młodszych bohaterów. Czy w takim razie będzie dla niej miejsce w 4. sezonie "Sex Education"?

Sex Education – czy rodzice Adama wrócą do siebie?

sex education sezon 4 co nas czeka

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Po wydarzeniach z 2. sezonu rodzice Adama są w separacji i w trakcie postępowania rozwodowego. Co więcej, Maureen Groff (Samantha Spiro) weszła już w kolejny związek, choć nie wydaje się być z niego w pełni zadowolona. Tymczasem Michael jest zdeterminowany naprawić swoje życie.

Po bezskutecznym poszukiwaniu pracy i upokarzającym mieszkaniu u toksycznego brata, przypadkiem ląduje na kanapie u Jean, opowiadając o swoich problemach. Popchnięty we właściwym kierunku i wspierany przez swoich byłych podwładnych, zaczyna pierwsze kroki ku naprawie małżeństwa.

Wydaje się jednak, że najpierw powinien skoncentrować się na naprawieniu swoich relacji z synem, ponieważ Maureen, choć spojrzała na prawie byłego męża przychylnie, to stawia na pierwszym miejscu emocje Adama. Jednak czy związek, który przez lata opierał się na powtarzaniu przez Michaela zachowania własnego ojca, ma jeszcze szansę na nowy start?

Sex Education – skąd mama Maeve miała pieniądze?

sex education sezon 4 czy będzie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Maeve dostała szansę na wyjazd do USA dzięki pieniądzom od swojej mamy. Jednak skąd Erin (Anne-Marie Duff) miała na to pieniądze? Wiemy, że ma problem z używkami i to na nie przeznacza większość zdobytych funduszy. Co więcej, nawet gdyby niespodziewanie była wolna od nałogu, upłynęłoby jeszcze dużo czasu, zanim byłaby w stanie uzbierać taką kwotę.

Erin powiedziała córce, że na się nie martwić skąd ma pieniądze, mówiąc oględnie, że sprzedała kilka rzeczy. Ale co to były za rzeczy? Czy może Erin zdecydowała się na ryzykowny krok i kradzież, bo i tak grozi jej więzienie za porwanie najmłodszej córki?

We wcześniejszej części sezonu widzieliśmy Aimee, która wykupiła Maeve wycieczkę do Francji. Później towarzyszyła przyjaciółce podczas odebrania siostry i miała szanse poznać Erin. Czy to możliwe, że to właśnie Aimee stoi za przekazaniem Maeve tych pieniędzy?

Czy 4. sezon Sex Education będzie ostatnim?

sex education sezon 4 czy będzie

"Sex Education" (Fot. Netflix)

4. sezon "Sex Education" został już oficjalnie zamówiony przez Netfliksa. Teraz pozostaje pytanie: czy będzie on sezonem ostatnim? Rozwój niektórych wątków, na czele z romansem Otisa i Maeve, może na to wskazywać – takich rzeczy jak "będą ze sobą czy nie będą?" nie da się ciągnąć w nieskończoność.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA