Gdzie naprawdę jest szkoła Moordale? Czy można ją odwiedzić? Wiemy, gdzie kręcone jest "Sex Education"

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Liceum Moordale z "Sex Education" wygląda jak amerykańska szkoła, ale akcja serialu dzieje się w Wielkiej Brytanii. Gdzie naprawdę jest kręcony serial i czy oglądamy prawdziwą szkołę?

Nie jest tajemnicą, że większość lokacji filmów i seriali to tak naprawdę mieszanka prawdziwych miejsc i tych zbudowanych na potrzeby produkcji. Zaskoczeniem na pewno nie będzie, że taka szkoła jak Moordale nie istnieje, ponieważ z reguły nie używa się nazw prawdziwych placówek edukacyjnych. Dzięki ScreenRant wiemy, gdzie powstają ujęcia szkolnych korytarzy.

Sex Education – gdzie jest liceum Moordale?

Okazuje się, że twórcy "Sex Education" znaleźli bardzo dogodne miejsce na zdjęcia do serialu. Powstają one w Walii, a dokładniej na kampusie Caerleon w Newport. To dzięki temu Moordale jest idealną mieszanką szkoły brytyjskiej i amerykańskiej, a serial ma tak unikalny charakter.

sex education gdzie jest szkoła liceum moordale

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Jednak jeżeli macie nadzieję kiedyś przemierzać te same korytarze jako studenci, to niestety nie będziecie mieć takiej możliwości. Budynek, w którym pracuje ekipa filmowa, należał do 2016 roku do Uniwersytetu Walijskiego, jednak później został zamknięty i jest nieczynny.

Sprawia to, że stał się idealnym miejscem do pracy filmowców, którzy w żaden sposób nie zakłócają akademickiego życia. Nieużywane korytarze pozwalają także na wprowadzenie praktycznie każdej zmiany, jak wsadzenie charakterystycznych szafek, obklejenie korytarzy ulotkami, czy – jak to widzieliśmy w 3. sezonie – przemalowanie ich na szaro.

sex education gdzie jest szkoła liceum moordale

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Ujęcia kręcone na kampusie Uniwersyteckim wyjaśniają także, jakim cudem otaczające szkołę tereny są tak rozległe. Jest to jedna z cech charakterystycznych dla kampusów uczelni wyższych. Z kolei wnętrze pozwala na zachowania intymnej atmosfery, sprzyjającej kontaktom towarzyskim i nauce.

Ale nawet budynek uniwersytecki nie mieści w sobie wszystkich lokalizacji. Sala gimnastyczna kręcona jest w Paget Rooms w walijskim mieście Penarth. Twórczyni serialu Laurie Nunn, która przyznaje się do inspiracji amerykańskimi szkołami z filmów, powiedziała, że to hołd dla filmów Johna Hughesa, na czele z kultowym "The Breakfast Club".

Sex Education – gdzie jest kręcony serial Netfliksa

A co z pozostałymi charakterystycznymi miejscami? Dom Otisa znajduje się w Anglii, w hrabstwie Herefordshire we wschodniej części Symonds Yat. Piknik Adama i Erica został nakręcony w Forest of Dean w hrabstwie Gloucestershire w Anglii. Z kolei most, który pokonują bohaterowie w drodze do szkoły, to Tintern Wireworks Branch. Większość pozostałych ujęć kręcona jest w hrabstwie Monmouthshire w Walii.

Sex Education  gdzie jest szkoła liceum Moordale

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Do tych wszystkich lokalizacji jeszcze powrócimy, ponieważ Netflix oficjalnie potwierdził 4. sezon "Sex Education". Będzie on musiał odpowiedzieć na kilka palących pytań, które pozostawił po sobie finał 3. serii.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA