Numer telefonu w "Squid Game" jest prawdziwy. Jego właściciel otrzymuje tysiące niechcianych telefonów

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" okazało się ogromnym międzynarodowym hitem. Jednak nie wszyscy cieszą się z sukcesu tego serialu. Wskutek niedopatrzenia numer telefonu podany w serialu jest aktywny.

Aby dostać się do szalonej gry z serialu "Squid Game", chętni musieli zadzwonić na otrzymany numer telefonu, który w serialu jest wielokrotnie pokazany. Okazuje się jednak, że numer ten jest w posiadaniu prywatnej osoby z Korei, która odbiera dziennie do czterech tysięcy telefonów z całego świata.

Squid Game: 85 tys. dolarów za numer telefonu

Tysiące osób oglądających "Squid Game" postanowiło sprawdzić, czy da się zadzwonić pod podany w serialu numer telefonu. I ku ich zaskoczeniu, a na nieszczęście jego właściciela, da się to zrobić. Mężczyzna pochodzi z prowincji Gyeonggi i jak powiedział w rozmowie z "South China Morning Post", na początku był przekonany, że to atak spamu.

Jednak dalsze śledztwo pokazało, że jego numer został pokazany w światowym hicie Netfliksa. Przez co zmuszony został do odbierania w środku nocy telefonów od nastolatków "chcących wziąć udział w grze". Jak podało OSEN, producenci "Squid Game" dostali pozwolenie na używanie tego numeru telefonu. Musiało więc dojść do ogromnego nieporozumienia, na które zareagował już koreański kandydat na prezydenta.

Squid Game numer telefonu

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Huh Kyung-young, honorowy szef National Revolutionary Party, wystosował na Facebooku oświadczenie, w którym jest gotowy odkupić ten numer telefonu:

– Słyszałem, że właściciel numeru telefonu, pokazanego serialu "Squid Game", cierpi z powodu masowych żartów telefonicznych. Chciałbym odkupić ten numer za 100 milionów wonów [85 000 dolarów].

Mężczyzna, do którego należy telefon, na chwilę obecną nie wyraził zainteresowania ofertą, ponieważ ten numer telefonu powiązany jest z jego działalnością gospodarczą. Nie został jednak z tym wszystkim sam, ponieważ firma produkująca "Squid Game" prowadzi obecnie działania – których szczegółów nie znamy – aby naprawić ten problem.

Jak powiedział dyrektor generalny Netfliksa, Ted Sarandos, "Squid Game" jest obecnie numerem 1 na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że stanie się najpopularniejszym nieanglojęzycznym serialem na platformie – a być może i najpopularniejszym serialem w ogóle.

A czy będzie 2. sezon "Squid Game"? Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o ewentualnej kontynuacji serii. Twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, powiedział Variety, że na razie nie ma żadnych dalszych planów na pociągnięcie tej historii.

Serial Squid Game jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA