"Squid Game" powróci z 2. sezonem? Twórca koreańskiego hitu nie jest pewien, czy to udźwignie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" szturmem podbiło Netfliksa, z dnia na dzień zyskując ogromną popularność. Nie brakuje pytań o kolejny sezon. Co na to ma do powiedzenia twórca serialu?

Seriale koreańskie zdobywają coraz większą popularność. "Squid Game" zadebiutowało 17 września na Netfliksie i szybko podbiło serca użytkowników platformy. Potwierdzają to słowa Teda Sarandosa, jednego z duetu dyrektorów generalnych, który powiedział podczas Code Conference, że "Squid Game" może za chwilę zostać numerem 1 wśród wszystkich seriali Netfliksa.

Squid Game: Będzie sezon 2? Twórca nie jest pewien

Ostatni odcinek zasugerował, że możemy liczyć na dalszy ciąg historii. Czy dostaniemy kolejny sezon? Koreański filmowiec Hwang Dong-hyuk ("The Fortress"), który jest twórcą, reżyserem i scenarzystą wszystkich dziewięciu odcinków, rozmawiał na temat potencjalnej kontunuacji serialu z portalem Variety.

– Kiedyś wypijałem pół butelki soju [koreański alkohol], aby pobudzić kreatywność. Teraz już nie mogę tego robić. ["Squid Game"] było dla mnie trudniejsze do napisania niż zwykle, ponieważ był to serial, a nie film. Napisanie i dopracowanie pierwszych dwóch odcinków zajęło mi sześć miesięcy. Potem konsultowałem się z przyjaciółmi, wyłapując wskazówki co do poprawek z ich wypowiedzi oraz własnych wniosków – powiedział.

Squid Game sezon 2 czy będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca przyznał, że póki co nie ma pomysłów na kolejny sezon. Podkreślił, że musiałby mieć konkretny plan i tym razem – na pewno nie tworzyłby go już sam.

– Nie mam opracowanych planów na 2. sezon "Squid Game". Samo myślenie o tym jest dość męczące. Ale jeśli miałbym to zrobić, z pewnością nie zrobiłbym tego sam. Rozważyłbym skorzystanie z pokoju scenarzystów i chciałbym mieć [przy sobie] kilkoro doświadczonych reżyserów.

Wydaje się, że nic nie jest przekreślone – ale też na obecną chwilę nie można być niczego pewnym. W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA