Kolejne zdjęcia z planu "Domu smoka". Czy widzimy na nich pierwszą żonę Daemona Targaryena?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Praca nad serialem "Dom smoka" idzie pełną parą i w sieci co chwilę pojawiają się zdjęcia, ujawniające nowe szczegóły z prequela "Gry o tron". Czy widzimy na nich Rheę Royce?

"Dom smoka" regularnie dostarcza nowych nieoficjalnych zdjęć z planu i wydaje się to być twórcom bardzo na rękę. Finał "Gry o tron" ostudził zapał nawet największych fanów, a kolejne wycieki z powstającego prequela cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nowe ujęcia pokazują organizowany w Westeros turniej rycerski oraz tajemniczą kobietę w zbroi.

Dom smoka – turniej rycerski i żona Daemona Targaryena

Turniej rycerski – jak podejrzewają fani z Wiki of Thrones – najprawdopodobniej zorganizowany jest z okazji ślubu Rhaenyry Targaryen z Laenorem Velaryonem. Organizacja takiego wydarzenia oznacza, że na chwilę obecną w Westeros nie toczą się żadne większe konflikty, ale równocześnie otwiera to szerokie pole do politycznych zagrywek.

Zgadzałoby się to z przewidywaną fabułą serialu, która ma się zakończyć wielką bitwą, nazwaną później tańcem smoków. A do niej zaprowadziło wiele zakulisowych i brudnych politycznych planów. Czyli wszystko to, co fani "Gry o tron" uwielbiają.

Fani nie mają pewności, kim jest kobieta uchwycona na zdjęciu. Ich podejrzenie padło na Rheę Royce, która była jego pierwszą żoną Daemona Targaryena. Pewni za to możemy być jednego: fani smoków będą usatysfakcjonowani. George R.R. Martin powiedział, że w serialu pojawi się aż 17 bestii!

Ostatnio do obsady serialu dołączył kolejny aktor, Graham McTavish ("Outlander"), który prawdopodobnie będzie Dowódcą Gwardii Królewskiej. W głównej obsadzie "Domu smoka" znajdują się Paddy Considine ("Outsider") jako król Viserys, Matt Smith ("Doktor Who", "The Crown") jako jego młodszy brat Daemon, Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower, córki namiestnika króla Otto Hightowera, Emma D'Arcy ("Poszukiwacze prawdy") jako Rhaenyra Targaryen, córka Viserysa, i Steve Toussaint ("Bo to grzech") jako Lord Corlys Velaryon, legendarny marynarz z valyriańskiego roku, który posiada największą flotę świata.

Premiera Domu smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA