John Lithgow opowiada o "Dexter: New Blood". Aktor powróci jako Trinity Killer, ale nie będzie to duża rola

"Dexter" (Fot. Showtime)

W sequelu "Dexter: New Blood" poznamy dalsze losy naszego ulubionego mordercy, już z dala od Miami. John Lithgow powróci w małym epizodzie jako Trinity Killer. Co wiemy o tym występie?

"Dexter: New Blood" będzie 10-odcinkowym sequelem kultowego "Dextera". Twórcy zdradzili już, że poza nowymi bohaterami zobaczymy także niektóre znane nam twarze. John Lithgow ponownie wcieli się w Arthura Mitchella, czyli Trinity Killera, głównego złoczyńcę ze świetnego 4. sezonu. Postać pojawi się jedynie w retrospekcjach, ale aktor zdradził co nieco na temat serialu.

Dexter: John Lithgow o powrocie Trinity Killera

Przypomnijmy – Trinity Killer zaczął polowanie na Dextera (Michael C. Hall), kiedy odkrył, że nasz ulubiony morderca jest na jego tropie. Chociaż głównemu bohaterowi serialu udało się wygrać tę grę w kotka i myszkę, to jednak Mitchell miał ostatnie słowo. Zanim sam wylądował na stole Dextera, zdążył zabić jego żonę, Ritę.

John Lithgow pojawił się w programie "CBS Mornings", w którym wspominał m.in. swoje początki w "Dexterze". Rolę, za którą został uhonorowany nagrodą Emmy, dostał dzięki temu, że usłyszał o niej od innego aktora.

– Zostałem zatrudniony w ostatniej chwili. Tak właściwie to wpadłem na aktora, któremu zaproponowano rolę przede mną – nie powiem, kto to był... ale to był genialny serial. A Michael C. Hall jest świetnym aktorem, więc miło go znów zobaczyć.

Lithgow wspomniał także, że chociaż jego udział w sequelu jest niewielki, to cieszył się z możliwości powrotu do roli:

– Wspaniale jest [zobaczyć wszystkich] ponownie. Kto by pomyślał, ale bycie seryjnym mordercą w "Dexterze" było naprawdę świetną zabawą.

To nie pierwszy raz, gdy aktor wypowiada się na temat limitowanego serialu. W lipcowym wywiadzie z Deadline zdradził jeszcze więcej:

– Dowiedziałem się, że to jest kompletnie różne od oryginalnej serii. To przeobrażenie, trochę jak "Perry Mason". Nie przenoszą tego do innej epoki, ale to inna część świata, inna część kraju i zupełnie nowa obsada postaci. (...) Jest wiele wspaniałych niespodzianek i odniesień do pierwszych sezonów.

Showtime podzielił się już zwiastunem "Dexter: New Blood". Z dawnej ekipy w serialu zobaczymy Jennifer Carpenter jako Debrę, powróci również Harrison, syn Dextera, którego w nastoletniej wersji zagra Jack Alcott ("The Good Lord Bird"). W rolach nowych bohaterów zobaczymy m.in. Clancy'ego Browna ("Carnivale"), Alano Millera ("Jane the Virgin"), Jamie Chung ("Kraina Lovecrafta") oraz Johnny'ego Sequoyah ("Believe"). Więcej informacji oraz zdjęcia – znajdziecie tutaj.

Dexter: New Blood – premiera 7 listopada w USA

REKLAMA