Ellen Pompeo jednak nie porzuci aktorstwa po "Chirurgach"? Gwiazda opowiada o dalszych planach

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Obecnie emitowany jest 18. sezon "Chirurgów". W serialu nieprzerwanie gra Ellen Pompeo, jednak gwiazda nie ukrywa, że jest już tym nieco zmęczona. Jakie ma dalsze plany na karierę?

"Chirurdzy" i rola Meredith Grey sprawili, że Ellen Pompeo to jedna z najlepiej zarabiających gwiazd telewizji. Stacja ABC emituje właśnie 18. sezon medycznego tasiemca i nie brakuje pogłosek, że na tym historia się zakończy.

Chirurdzy – Ellen Pompeo nie porzuci aktorstwa

Ellen Pompeo gra w serialu od 2005 roku i od tego czasu nie pojawiła się właściwie nigdzie indziej (jeśli nie liczyć spin-offu, "Jednostki 19"). Aktorka rozmawiała ostatnio z Daxem Holtem w programie "Check In" Audacy (via Deadline) na temat dalszych planów. Wbrew temu, co mówiła wcześniej, Pompeo zaznaczyła, że na pewno nie porzuci aktorstwa. Co chce robić po "Chirurgach"?

– Prawdopodobnie nie filmy, nie mam kariery filmowej. Wcześniej, jeśli byłeś związany z telewizją przez tak długi czas, oznaczało to bycie skazanym na klęskę. To zdecydowanie nie jest już problem, ale nie podjęłabym się robienia filmów – prawdopodobnie pójdę w telewizję streamingową. Po prostu postaram się grać w różnych rzeczach i robić kilka nowych rzeczy, ale jestem pewna że będę grała.

ellen pompeo chirurdzy

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Choć aktorka nie chciała mówić o szczegółach, zdradziła, że już "rozwija coś nowego", dodając, że "zobaczymy, czy to w ogóle ujrzy światło dzienne". Prawdopodobnie chodzi o projekt jej firmy produkcyjnej, Calamity Jane. W kwietniu Deadline podawał, że firma Pompeo produkuje czarną komedię "Deeds" z Kristin Davis ("Seks w wielkim mieście") dla HBO Max.

We wcześniejszej wypowiedzi Pompeo przyznała, że myśli o rezygnacji z aktorstwa i pójściu w stronę biznesu. Aktorka nigdy nie ukrywała, że nie rozwijała kariery poza "Chirurgami", ponieważ biorąc pod uwagę konkurencyjność show-biznesu – wolała trzymać się tego, co bezpiecznie.

Czy 18. sezon "Chirurgów" faktycznie będzie ostatnim? Nikt nie chce niczego potwierdzać, a władze stacji ABC utrzymują, że są zainteresowane kontynuacją. Sama showrunnerka serialu, Krista Vernoff powiedziała, że pisząc nowe odcinki, nie ma pojęcia, czy nie okażą się one finałowymi. Pomysłów na zakończenie "Chirurgów" jednak nie brakuje.

REKLAMA