Czy w 2. sezonie "Wiedźmina" widzowie poznają najważniejszą tajemnicę sagi? Wszystko na to wskazuje

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Wiedźmina" może pojawić się główny zwrot akcji, który w książkach był ukrywany aż do końca. Uwaga: artykuł zawiera duży spoiler fabularny z sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Jak podaje Redanian Intelligence, wszystko wskazuje na to, że jeden z największych niespodzianek fabularnych, jakie ukrył Sapkowski, zostanie ujawniona już w 2. sezonie serialowego "Wiedźmina".

Wiedźmin sezon 2: Czy poznamy główną tajemnicę serii?

Osoby znające książki wiedzą doskonale, że rycerz Duny, ojciec Ciri, to tak naprawdę cesarz Nilfgaardu Emhyr Var Emreis. Tak, dokładnie tego państwa, które najechało na Cintrę i wymordowało jej mieszańców, razem z królową Calanthe. W sadze o Wiedźminie informacja ta była ukryta aż do samego końca, do pamiętnej rozmowy Geralta z Emhyrem, w której zostają odkryte wszystkie karty. Oczywiście, nie tylko czytelnicy wiedzą, kim jest Emhyr Var Emreis – jego postać została wprowadzona także w grach od CD Projekt Red.

Jednak o ile w książkach pisarz mógł swobodnie ukrywać tożsamość władcy, opisując go w inny sposób, tak w serialu "Wiedźmin" będzie to niemożliwe. W książkach, ogólny wygląd, zmiana fryzury i sposób zachowania, a także wysoka pozycja na obcym tronie sprawiła, że mało kto był w stanie pomyśleć, że Emhyr to Duny – szczególnie że Duny oficjalnie zginął na morzu razem ze swoją żoną, Pavettą.

wiedźmin sezon 2 duny pavetta

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Problemem jest jednak to, że w serialu widzieliśmy już twarz Duny'ego (Bart Edwards). I jeżeli Netflix chciałby udawać, że to nie jest ta sama osoba, musiałby zatrudnić całkowicie nowego aktora. Co jednak trudno byłoby przełożyć na próbę udawania, że to przecież ten sam bohater.

Oczywiście serial może zdecydować się na inne kroki, choćby zupełne zrezygnowanie ze scen z Emhyrem lub kręcenie ich w taki sposób, by nigdy do końca nie pokazać jego twarzy. Prawdopodobnie nie będzie także mówił otwarcie, że Duny to Emhyr, pozwalając widzom na zdziwienie i domysły, dlaczego ten sam aktor pojawia się nagle w tak innej roli.

Wszystko wskazuje jednak na to, że jeden z największych zwrotów akcji w książkach, zostanie widzom przedstawiony bardzo szybko. I to z powodów czysto technicznych. Jak wpłynie to na samą fabułę?

Trudno powiedzieć, cesarz Nilfgaardu w końcu osobiście Ciri nie szukał, a bohaterowie nie gościli u niego na audiencji. Może być więc tak, że sami bohaterowie dowiedzą się o prawdziwej tożsamości Duny'ego w sytuacji bardzo zbliżonej do tej z książek.

wiedźmin sezon 2 fabuła

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W nadchodzących odcinkach możemy spodziewać się ojcowskich dylematów, nie tylko na linii Geralt i Ciri, ale także między Geraltem a Vesemirem. Zobaczymy także Ciri, która przechodzi szkolenie na wiedźminkę oraz nawiązanie do opowiadania "Ziarno prawdy", które jest ciekawym przełożeniem znanej baśni "Piękna i Bestia". Netflix podzielił się pierwszymi klipami, które ukazują fragmenty z adaptacji tego opowiadania. Jak zapowiedziała showrunnerka, 2. sezon ma być znacznie mroczniejszy od pierwszego.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netflix

REKLAMA