Jak zakończą się "Chirurdzy"? Tego nie wie nawet Shonda Rhimes – pomysł na koniec ciągle się zmienia

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Pojawiają się spekulacje, że "Chirurdzy" zmierzają ku końcowi. Jak przyznaje twórczyni serialu Shonda Rhimes, ostatecznego pomysłu na zakończenie jednak wciąż brakuje.

"Chirurdzy" mieli premierę w 2005 roku i tym samym stanowią jeden z najdłużej emitowanych seriali telewizji ABC. Władze stacji nie ukrywają, że nie chcą go jeszcze kończyć. A co do powiedzenia na ten temat ma Shonda Rhimes?

Chirurdzy – Shonda Rhimes nie wie, jak zakończy serial

Shonda Rhimes, twórczyni "Chirurgów" oddała pałeczkę showrunnerki w ręce Kristy Vernoff już w 2017 roku. Jak się okazuje, decyzja co do finału może jednak należeć do Rhimes.

– Napisałam zakończenie tego serialu myślę, że dobre osiem razy. Myślałam sobie: "o, to będzie koniec" albo: "to będzie ostatnia rzecz, która zostanie kiedykolwiek powiedziana czy też zrobiona". I te wszystkie rzeczy już się wydarzyły. Więc dałam sobie z tym spokój, wiesz, o co mi chodzi?

Czy jestem osobą, która decyduje o tym, kiedy serial się skończy? Tak. I biorę za to pełną odpowiedzialność, kiedy czy też jeśli wszyscy się na mnie wściekną. Czy będę osobą, która decyduje o tym, jaka jest ostatnia scena? Nie wiem! – powiedziała w rozmowie z  Variety.

chirurdzy Shonda Rhimes zakończenie

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Chirurdzy – serial zakończy się z odejściem Ellen Pompeo

Na przestrzeni lat z obsady odeszło wielu aktorów. Jedno jest pewne – serial dobiegnie końca, gdy Ellen Pompeo zdecyduje się z nim rozstać. Shonda Rhimes powiedziała w rozmowie z E! News, że ona i aktorka mają między sobą pakt dotyczący produkcji:

– Ellen i ja zawarłyśmy pakt, że będę robić ten serial tak długo, jak długo ona będzie go robić. Więc serial będzie istniał tak długo, jak długo obie będziemy chciały go robić. Jeśli ona będzie chciała przestać, to przestajemy. Nie wiem, czy zobaczymy 600. odcinek [w czwartek 11 listopada wyemitowany zostanie 300. odcinek], ale chcę, żeby to wciąż sprawiało świeże wrażenie. Dopóki są świeże historie do opowiedzenia i obie się nimi ekscytujemy, robimy to. Tak więc zobaczymy, dokąd nas to zaprowadzi.

Krista Vernoff, obecna showrunnerka serialu przyznała niedawno, że pisząc nowe odcinki, nie ma pojęcia, czy nie będą one już ostatnimi. Pomysłów na zakończenie "Chirurgów" jednak nie brakuje. Także Ellen Pompeo podkreśla, że czuje się już zmęczona graniem w serialu. Czy to oznacza, że medyczny tasiemiec faktycznie dobiega końca? Tego dopiero się dowiemy.

REKLAMA