"The Crown" nie potraktuje Diany z szacunkiem w 5. sezonie? Przyjaciółka księżnej odcina się od produkcji

"The Crown" (Fot. Netflix)

Kontrowersji wokół "The Crown" nie brakuje i wiele wskazuje na to, że 5. sezon dostarczy kolejnych problemów. Przyjaciółce Diany miały nie spodobać się wątki dotyczące księżnej.

Zdjęcia do nowych odcinków "The Crown" trwają pełną parą. Najwięcej uwagi przyciąga Elizabeth Debicki, która wcieli się w księżną Dianę. Historia sama w sobie budzi sensację, a oliwy do ognia właśnie dolała przyjaciółka zmarłej. Jemima Khan wprost powiedziała, że nie ma zamiaru już pomagać produkcji.

The Crown – Jemima Khan krytykuje 5. sezon

Jemima Khan to bliska przyjaciółka zmarłej księżnej Diany, która publicznie wspierała serial i doradzała jego twórcom. Teraz udzieliła wywiadu dla "The Sunday Times", w którym przyznała, nie podoba jej się to, co zostanie pokazane w 5. sezonie. Według słów Khan, twórca serialu Peter Morgan skontaktował się z nią w 2019 roku, prosząc o pomoc w tworzeniu scenariusza, a w szczególności odcinków, pokazujących ostatnie lata przed śmiercią Diany.

– Pracowaliśmy razem nad zarysem i scenariuszami od września 2020 do lutego 2021 roku. Kiedy nasza umowa o współautorstwie nie została dotrzymana i kiedy zdałam sobie sprawę, że ten konkretny wątek niekoniecznie zostanie opowiedziany z takim szacunkiem i współczuciem, na jakie liczyłam, zażądałam usunięcia wszystkich śladów współpracy ze mną z serialu i odmówiłam przypisania mi udziału.

Khan dodała, że zależało jej na tym, by ostatnie lata życia Diany zostały przedstawione zgodnie z prawdą i należytym szacunkiem – co w przeszłości nie zawsze nie miało miejsce.

The Crown sezon 5 diana

"The Crown" (Fot. Netflix)

Na odpowiedź ze strony przedstawicieli "The Crown" nie trzeba było długo czekać. Osoba reprezentująca ekipę serialu Netfliksa podważyła prawdziwość słów Khan i zaznaczyła, że nigdy nie miała ona umowy jako twórczyni czy scenarzystka:

– Jemima Khan była przyjaciółką, fanką i głośną publiczną zwolenniczką "The Crown" od pierwszego sezonu. Była częścią szerokiej sieci dobrze poinformowanych i zróżnicowanych źródeł, które dostarczyły obszernych informacji naszym scenarzystom i researcherom, zapewniając kontekst dla dramatu, jakim jest "The Crown". Nigdy nie miała umowy jako scenarzystka serialu.

Wszystko wskazuje na to, że i 5. sezon "The Crown" znajdzie się pod ostrzałem. Nieoficjalnie wiadomo, że w serialu zobaczymy kontrowersyjny wywiad Diany dla BBC. Nie zabraknie również słynnej "sukienki zemsty" – w sieci pojawiły się zdjęcia Elizabeth Debicki w małej czarnej. Na nowe odcinki serialu poczekamy jeszcze rok.

The Crown – sezon 5 w listopadzie 2022 na Netfliksie

REKLAMA