2. sezon "Squid Game" powali nas na kolana? Twórca obiecuje, że kontynuacja przekroczy nasze oczekiwania

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Nie da się ukryć, że sukces "Squid Game" postawił twórcy wysoką poprzeczkę. Hwang Dong-hyuk potwierdził, że powstanie 2. sezon i obiecał, że nie tylko sprosta oczekiwaniom – ale je przekroczy.

To już pewne – powstanie 2. sezon "Squid Game". Pierwsza seria odniosła niebywały sukces, bijąc rekord popularności w historii Netfliksa. O serialu mówili dosłownie wszyscy, nie brakowało także ciągłych pytań o kontynuację. Twórca produkcji Hwang Dong-hyuk zasugerował, że będzie na co czekać.

Squid Game – twórca zaczyna pracę nad 2. sezonem

Netflix nie potwierdził jeszcze oficjalnego zamówienia, jednak władze nie ukrywały, że zależy im na kontynuacji. Hwang Dong-hyuk w rozmowie z Deadline powiedział, że zaczął już planowanie i postara się zaskoczyć widzów:

– To teraz moja praca domowa – rozgryźć, jak wziąć to, co stworzyłem w pierwszym sezonie i zrobić z tego coś nowego i nieoczekiwanego.

Squid Game 2 sezon

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca jest świadom tego, że widzowie zwracają niesamowitą uwagę na detale. W trakcie rozmowy z Entertainment Weekly, podkreślił, że weźmie to pod uwagę podczas tworzenia nowych odcinków:

– ["Squid Game"] zostało pokochane i przyjęte tak dobrze, że znacznie przekroczyło to moje oczekiwania. Jest tak wiele drobnych szczegółów, które fani wychwytują i interpretują w sposób jeszcze lepszy, niż mogłem mieć nadzieję. Czasami biorą małe szczegóły, które były właściwie błędami lub szczęśliwymi zbiegami okoliczności i interpretują je na swój sposób.

To była swego rodzaju lekcja i czuję, że będę musiał zwracać większą uwagę na szczegóły. Nie będę popełniał żadnych błędów, nieważne, jak małe by one były. W następnym sezonie, jeśli taki będzie, postaram się zapewnić fanom więcej radości i może zmieścić jeszcze więcej easter eggów.

Stworzenie kontynuacji takiego hitu jak "Squid Game" z pewnością nie będzie łatwym zadaniem. 1. sezon twórca dopracowywał aż osiem lat i cały proces kosztował go niezwykle sporo nerwów. Jak zdradził, finałowa scena także mogła wyglądać inaczej. Fanom nie pozostaje nic innego jak czekać i przekonać się, czy 2. sezon faktycznie przekroczy nasze oczekiwania.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA