W 4. sezonie "Sex Education" pojawią się dwie nowe postacie transpłciowe. Kim będą Abbi i Kent?

"Sex Education" (Fot. Netflix)

Rozpoczęły się już castingi do 4. sezonu "Sex Education". Netflix właśnie ogłosił, że poszukuje dwójki osób transpłciowych. Kim będą nowi bohaterowie?

Nie wiadomo, kiedy "Sex Education" powróci z kolejnym sezonem, ale prace już trwają. Ostatnio Aimee Lou Wood zdradziła, że nowe odcinki będą znacznie doroślejsze niż poprzednie. Tymczasem Netflix poinformował, że poszukuje transpłciowych osób do serialu. Oogłoszenie wywołało prawdziwą furorę.

Sex Education – postacie transpłciowe w 4. sezonie

Jeden ze scenarzystów 4. sezonu serialu, Krishna Ishta wrzucił informację o castingu na swoje konto na Twitterze. Jak poinformował w komentarzach, udział w przesłuchaniach mogą wziąć również osoby spoza Wielkiej Brytanii. Żadne doświadczenie nie jest wymagane.

Przy okazji poznaliśmy krótkie opisy dwóch nowych bohaterów. Co ciekawe, nie są oni licealistami, tylko studentami.

Abbi to młoda transpłciowa kobieta, emanująca energią Winony Ryder z lat 90. Jest pewna siebie i swojej tożsamości płciowej. Abbi jest liderką swojej grupy i "królową pszczół" w college'u – każda dziewczyna chce być jak ona albo się z nią przyjaźnić. Jest promienna, magnetyczna, szczodra i lojalna.

Kiedy Abbi ujawniła się jako osoba transpłciowa, została wyrzucona z domu przez konserwatywnych rodziców. Dziewczyna obecnie mieszka ze swoim chłopakiem Kentem, którego rodzice są dużo bardziej tolerancyjni. Abbi była religijna, ale oddaliła się od wiary, kiedy ta zaczęła niszczyć jej poczucie własnej wartości. Ona wciąż uważa się za osobę "uduchowioną" i uczęszcza do świeckiej, inkluzywnej kongregacji, która celebruje wspólnotę i wybraną rodzinę.

Kent i Abbi mają być nową power couple w serialu. A co wiadomo na temat chłopaka?

Kent to transpłciowy mężczyzna, lubi się wygłupiać, jest zapominalski, ale potrafi słuchać. Jest chłopakiem Abbi i razem są prawdziwą power couple – są ze sobą już od jakiegoś czasu i są definicją tego, jaką wszyscy chcieliby być parą. Wszyscy ich kochają. Kent z pewnością nie jest tak popularny jak Abbi, ale zna siebie i czuje się pewnie przed ostatnim rokiem studiów.

Na razie nie wiadomo, kiedy "Sex Education" powróci z nowymi odcinkami. Serialowa Aimee zasugerowała, że historia zbliża się do końca.

Sex Education jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA