Jak wygląda "Squid Game" bez efektów specjalnych? Wideo zza kulis odkrywa tajemnice koreańskiego serialu

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" zachwyciło nie tylko fabułą, ale także miejscem, w którm rozgrywa się brutalna rozgrywka. Jak wiele z tego powstało z pomocą CGI? Zobaczcie wideo zza kulis ukazujące prace na planie.

Przy produkcji "Squid Game" mnóstwo scenografii zostało stworzonych na potrzeby serialu, jednak nie stroniono również od efektów specjalnych. Jak powstawały? I gdzie użyto dokładnie CGI? Zobaczcie klip!

Squid Game – jak dużo efektów specjalnych użyto?

Jak podaje portal Screen Rant, Kim Hyung-rok, który nadzorował elementy CGI w serialu, podzielił się nagraniem, na którym pokazano proces dodawania efektów. Wideo pokazuje, że efekty specjalne zostały nałożone podczas m.in. gry w Czerwone, zielone oraz przejścia szklanym mostem. CGI wykorzystano także przy tworzeniu ogromnej kuli z nagrodą oraz w scenie, w której Sae-byeok czołga się przez szyb wentylacyjny.

Po tygodniach spekulacji twórca produkcji poinformował ostatnio, że "Squid Game" doczeka się kontynuacji. Hwang Dong-hyuk zdradził, że rozpoczął już planowanie i obiecał, że 2. sezon powali nas na kolana. Będziemy musieli jednak uzbroić się w cierpliwości – prace są na wczesnym etapie, a Netflix nawet jeszcze nie ogłosił oficjalnego zamówienia.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA