Co łączy kryptowaluty i "Squid Game"? Twórca przyznaje się do kolejnej inspiracji w pracy nad serialem

"Squid Game" (Fot. Netflix)

"Squid Game" pokazuje, jak bieda i wysokie zadłużenie popychają ludzi do ekstremalnych decyzji. Serial wydaje się także komentarzem do dzisiejszych możliwości szybkiego bogacenia się.

Co łączy kryptowaluty i "Squid Game"? Okazuje się, że więcej, niż mogłoby się wydawać. W obu przypadkach ryzyko daje możliwość szybkiego wzbogacenia się, dorobienia się niemałej fortuny lub wyjścia z długów. I o ile inwestycje w kryptowaluty nieraz są przemyślane i rozważne, wiele osób zaczęło w nie inwestować bez większego doświadczenia i zamiast zyskiwać, tracą.

Squid Game oddaje pragnienie szybkiego bogactwa

W rozmowie z The Hollywood Reporter twórca serialu Hwang Dong-hyuk przyznał, jaki wpływ miały na całość kryptowaluty. Kiedy popularność kryptowalut rosła, założenia "Squid Game" stawały się coraz bardziej realistyczne. Jak zauważa twórca, wszystko zaczęło się układać w 2018 roku, a szybki wzrost nowych walut pomagał serialowi.

– Teraz to praktycznie loteria – prawie jak hazard, gdzie ludzie podwoili czy też naprawdę zwiększyli swoje bogactwo z dnia na dzień. I mam wrażenie, że świat powoli zmierza w kierunku dystopii. Jest coraz więcej i więcej ludzi, którzy nie myślą o przyszłości, a to prowadzi ludzi do hazardu, chcą zagrać o wszystko, postawić wszystko na jedną szalę i mieć nadzieję na lepsze [jutro]. I myślę, że to te zmiany sprawiły, że wizja ludzi, którzy stawiają swoje życie na szali grając w dziecięce gry, przestała być absurdalna – powiedział reżyser.

squid game kryptowaluty

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Jakby potwierdzając jego słowa, oszuści finansowi wykorzystali popularność serialu, tworząc kryptowalutę SQUID coin. Zarobili oni ok. 3 mln dolarów, dorabiając się na inwestorach kupujących nieprawdziwą walutę – którzy nabywali ją nawet w momencie, gdy została oznaczona jako potencjalne oszustwo, mając nadzieję, ze uda się im szybko wzbogacić. Co sprowadza "Squid Game" do punktu wyjścia.

Serial najprawdopodobniej doczeka się kontynuacji. Hwang Dong-hyuk zdradził, że rozpoczął już planowanie i obiecał, że 2. sezon powali nas na kolana. Jednak kiedy to nastąpi? Trudno powiedzieć, ponieważ Netflix nie ogłosił nawet oficjalnego zamówienia.

Squid Game jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA