Geralt walczy z nowym potworem. Zobaczcie, jak wiedźmin poradzi sobie z Wijem w 2. sezonie serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

2. sezon "Wiedźmina" wyląduje na Netfiksie już w grudniu. W sieci właśnie pojawiła się kolejna zapowiedź, na której Geralt walczy z potworem zwanym Wijem. Zobaczcie sami!

"Wiedźmin" powróci 17 grudnia. Jak sugeruje zwiastun 2. sezonu, w nowych odcinkach nie zabraknie efektownych scen walk. Netflix dał przedsmak tego, co nas czeka. Zobaczcie starcie Geralta (Henry Cavill) z kolejnym potworem.

Wiedźmin sezon 2 – Geralt walczy z Wijem

W zwiastunie mogliśmy zobaczyć przebitki starć Geralta z bruxą oraz leszym. Do grona potworów, które zobaczymy w 2. sezonie, dołącza Wij. W książkach było to monstrum stworzone przez maga Alzura, które wyglądem przypominało insekta i zabiło swojego twórcę.

2. sezon "Wiedźmina" będzie opierał się na "Krwi elfów", pierwszej powieści Andrzeja Sapkowskiego z cyklu o wiedźminie. Przekonany, że Yennefer (Anya Chalotra) zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę (Freya Allan) w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna – do domu swojego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

Co jeszcze czeka nas w 2. sezonie "Wiedźmina"? Z najnowszych materiałów promocyjnych wiemy, że Geralt i Yennefer znów się spotkają. Tymczasem w jednym z wywiadów Henry Cavill powiedział, że jego bohater ma bardziej przypominać książkowy pierwowzór.

Wiedźmin sezon 2 – premiera 17 grudnia na Netfliksie

REKLAMA