Jak Sabrina powróciła z zaświatów? Twórca "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina" sugeruje odpowiedź

"Riverdale" (Fot. The CW)

Już w tym tygodniu w "Riverdale" pojawi się Sabrina Spellman. Jak wiedźma powróciła? Twórca serialu podzielił się wyciętą sceną z finału "Chilling Adventures of Sabrina", która sugeruje odpowiedź.

Przed nami 4. odcinek 6. sezonu "Riverdale", szczególnie wyczekiwany przez widzów. Do Rivervale zawita sama Sabrina Spellman, a Kiernan Shipka zagra wiedźmę pierwszy raz od czasu kasacji "Chilling Adventures of Sabrina".

Riverdale: Jak Sabrina wróciła z zaświatów?

Przy okazji premiery odcinka showrunner obu seriali Roberto Aguirre-Sacasa podzielił się usuniętą sceną z ostatniego odcinka "Chilling Adventures of Sabrina". Została ona nakręcona, zanim Netflix zaskoczył wszystkich decyzją o skasowaniu serialu. Widzimy w niej, jak Zelda (Miranda Otto) rozmawia z bogiem śmierci voodoo mówiąc, że śmierć jej bratanicy była pomyłką.

Twórca nie ukrywa, że crossover obu seriali marzył mu się od dawna. W najnowszej rozmowie z The Wrap zdradził co nieco na temat crossoveru.

– Nawiązujemy do zakończenia historii Sabriny i nie, Sabrina nie pojawia się tylko dlatego, że jesteśmy w Rivervale. Zaczęło się od tego, że wszyscy chcieli [crossoveru]. W The CW byli podekscytowani taką możliwością i jednocześnie Netflix był podekscytowany taką możliwością, a Warner Bros. zawsze było podekscytowane taką możliwością. Chcieliśmy, aby te wydarzenia były wyjątkowe. A jeśli chodzi o najbardziej wyjątkową rzecz, która mogła się wydarzyć, najbardziej znaczące pojawienie się postaci lub najbardziej znaczący crossover, w najbardziej znaczącym wątku wspólnym, to jest to Sabrina. Bez wątpienia. Nie ma drugiej takiej postaci (...).

Jak dodał twórca, jest szansa, że Sabrina jeszcze się w "Riverdale" pojawi – nie wiadomo jednak, w jaki sposób.

– Bez mówienia lub spoilerowania czegokolwiek mogę powiedzieć, że tak, jest szansa, że zobaczymy Kiernan jako Sabrinę w dalszych odcinkach  "Riverdale". Tak, jest taka szansa.

W odcinku "The Witching Hour(s)" Cheryl (Madelaine Petsch) i Nana Rose (gościnnie Barbara Wallace) mają powrócić do tragicznych historii kobiet Blossom na przestrzeni lat. W międzyczasie jedyne w swoim rodzaju wydarzenie skłania Cheryl do przywołania do Rivervale znajomej twarzy – Sabriny Spellman, która pomoże jej z pewnym urokiem. Tutaj znajdziecie zapowiedź i zdjęcia promocyjne.

Kolejne odcinki Riverdale we środy na Netfliksie

REKLAMA