Tych seriali szukaliśmy w Google w 2021 roku. Szał na "Squid Game" opanował świat, a jak było w Polsce?

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Google wypuściło podsumowanie roku w swojej wyszukiwarce. Jeśli chodzi o seriale, nie ma zaskoczenia – jak świat długi i szeroki, oglądaliśmy "Squid Game". Co jeszcze jest na polskiej liście?

Google wypuściło swoje coroczne podsumowania najczęściej wyszukiwanych haseł (Polska tutaj). Jak prezentują się listy najpopularniejszych seriali w różnych krajach?

Google: Najpopularniejsze seriale w Polsce w 2021

Zacznijmy od Polski. Numer 1 nie jest zaskoczeniem – to koreański hit Netfliksa "Squid Game". Na drugim miejscu uplasowali się "Bridgertonowie", a na trzecim "Ginny & Georgia". Nie brakuje też "Lupina" czy "Szpitala New Amsterdam" oraz polskich tytułów, na czele z "Rojstem", "Sexify" i nową "BrzydUlą". Warto odnotować brak tureckich telenowel – te były plagą poprzednich zestawień, w tym tego sprzed roku.

1. Squid Game
2. Bridgertonowie
3. Ginny & Georgia
4. Lupin
5. Sexify
6. Szpital New Amsterdam
7. Rojst
8. Gambit królowej
9. Brzydula 2
10. Kowalscy kontra Kowalscy.

Google: Najpopularniejsze seriale na świecie w 2021

Jak wygląda światowa lista? Wygrywa oczywiście "Squid Game", a za nim są "Bridgertonowie". Zaskoczeniem jest numer 3, czyli "WandaVision" – bo to serial Disney+, a więc platformy nieobecnej w większości krajów. Być może właśnie dlatego znalazł się tak wysoko w wyszukiwarce – fani z całego świata próbowali znaleźć sposób na jego obejrzenie. Bardzo wysoko jest również "Loki", kolejny hit Marvela, który w skali światowej tylko garstka ludzi może obejrzeć w legalnym streamingu.

1. Squid Game
2. Bridgertonowie
3. WandaVision
4. Cobra Kai
5. Loki
6. Łasuch
7. Lupin
8. Ginny & Georgia
9. True Beauty
10. BBB21

Google: Najpopularniejsze seriale w USA w 2021

Trzecia interesująca lista to ta amerykańska. Oprócz oczywistości, z pierwszą trójką na czele, mamy tutaj m.in. "Manifest" aka "Turbulencje" – to właśnie fakt, że Amerykanie oglądali ten serial masowo na Netfliksie, przyczynił się do jego uratowania i zamówienia 4. sezonu. Nie da się też nie zauważyć, że w dziesiątce znalazła się "Mare z Easttown", w innych krajach niestety zbyt niszowa, aby znaleźć się na takiej liście.

1. Squid Game
2. Bridgertonowie
3. WandaVision
4. Ginny & Georgia
5. Cobra Kai
6. Firefly Lane
7. Manifest
8. Mare z Easttown
9. Loki
10. Nocna msza

REKLAMA