Gi-hun jako czarny charakter w 2. sezonie "Squid Game"? Twórca odpowiada na pytanie dręczące fanów

"Squid Game" (Fot. Netflix)

W sieci nie brakuje teorii dotyczących kontynuacji. "Squid Game". Sam twórca właśnie porównał serial do "Gwiezdnych wojen". Czy Gi-hun przejdzie na "ciemną stronę mocy"?

Rozmowy dotyczące kontynuacji "Squid Game" wciąż trwają, ale w sieci już królują teorie na temat 2. sezonu. Wskazówkę co do losów Gi-huna (Lee Jung-jae) właśnie dostarczył sam twórca serialu.

Squid Game sezon 2: Gi-hun jako czarny charakter?

Hwang Dong-hyuk wziął udział w panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Entertainment Weekly. Reżyser podkreślił, że nie ma zbyt wiele do powiedzenia o 2. sezonie, jednak podzielił się pewnym pomysłem co do dalszych losów Gi-huna:

– Naprawdę nie jestem w miejscu, które pozwalałoby omawiać 2. sezon w oficjalnym kontekście, ale jeśli miałby powstać, to w pierwszym sezonie widzieliśmy, że Gi-hun to postać, której człowieczeństwo zostaje pokazane bądź ujawnione w pewnych sytuacjach. Innymi słowy, jego człowieczeństwo jest pokazane w bardzo pasywny sposób. Ale myślę, że w drugim sezonie to, czego nauczył się z gier i jego doświadczenie z pierwszego sezonu – to wszystko zostanie wykorzystane w bardziej aktywny sposób.

squid game

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Twórca porównał kwestię moralności w serialu do kultowych "Gwiezdnych wojen" i zasugerował, że podobny motyw pojawi się w kontynuacji "Squid Game":

– Jeśli chodzi o Lidera, który również był w przeszłości zwycięzcą, a potem stał się Liderem, to jest jak z Darthem Vaderem. Niektórzy kończą jako Jedi, a niektórzy stają się Darth Vaderem, prawda? Myślę, że być może Gi-hun przejdzie przez pewien punkt krytyczny, w którym również zostanie poddany próbie.

Jedno jest pewne – szał na "Squid Game" trwa dalej i szybko się nie skończy. Według ostatniego raportu Google, koreańska produkcja była najczęściej wyszukiwanym serialem nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Tutaj znajdziecie pełną listę.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA