Wszystko, co wiemy o 3. sezonie "Księgi czarownic". Data premiery, zwiastun, obsada, spoilery od aktorów

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Serial "Księga czarownic" zbliża się do końca. Co nas czeka w finałowym sezonie? Kiedy będziemy mogli go obejrzeć? Oto wszystko, co wiemy na ten temat.

"Księga czarownic" zbliża się już do końca. Producenci i aktorzy zapewniają, że czeka nas emocjonujący finał. Ale co dokładnie się stanie? W którą stronę skręcą drogi Diany i Matthew? Kto jeszcze pojawi się w ich historii? Zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie udostępnione informacje, jakie pojawiły się na temat 3. sezonu "Księgi czarownic".

Księga czarownic: Kiedy premiera 3. sezonu?

3. sezon "Księgi czarownic" został zapowiedziany na 7 stycznia 2022 roku – zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce na HBO GO będziecie mogli obejrzeć tego dnia wszystkie odcinki.

Księga czarownic sezon 3: Opis fabuły

Kontynuacja serialu jest adaptacją książki "Księga życia" z cyklu "Księga wszystkich dusz" napisanego przez Deborah Harkness. Ostatni sezon serialu ma koncentrować się na Matthew (Matthew Goode) i Dianie (Teresa Palmer), którzy wracają z XVI wieku do teraźniejszości i odkrywają tragedię w Sept-Tours. Muszą odnaleźć brakujące strony Księgi Życia, zanim będzie za późno, bo potwór z przeszłości Matthew czeka na jego powrót. Podczas jesiennego Comic-Conu w Londynie producent Lachlan McKinnon zdradził, czego możemy się spodziewać:

– To w końcu finał serialu, trzeci rozdział. Tak więc możemy grać wszystkim. Mamy Dianę, która próbuje naprawić błędy Kongregacji i współpracuje z Matthew – który też przechodzi swoją drogę, wiecie, stara się zostać ojcem, którym zawsze chciał być. I wszyscy mają swoją rolę do odegrania w tej podróży. Więc to jest gigantyczne.

Księga czarownic: 3. sezon jest dużo mroczniejszy

Na tym samym londyńskim konwencie również aktorzy, Steven Cree (grający wampira Gallowglassa) i Teresa Palmer (serialowa Diana), opowiadali, czego możemy oczekiwać po nadchodzących odcinkach.

– Stawki są niesamowicie wysokie. To nadużywana forma ekspresji w serialach dramatycznych, ale wszystko staje się mroczniejsze i bardziej intensywne, myślę, że dla nich wszystkich. I wiecie, jest znacznie więcej konfliktu – powiedział Cree.

Księga czarownic sezon 3

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Palmer zgodziła się ze swoim przedmówcą, podkreślając, że wszystko wstaje się bardziej głębokie, emocjonalne i dynamiczne:

– Zgadzam się z tym, co powiedziałeś, w szczególności ze słowem mroczny. To znaczy myślę, że 3. sezon idzie w najróżniejsze skrajności. Myślę, że romans jest głębszy, fabuła bardzo dynamiczna. Ale poziom konfliktu jest największy, jaki widzieliście w całym serialu, a sposób, w jaki dochodzi do kulminacji i w jaki to się kończy, jest wręcz niewiarygodny.

Księga czarownic: Ile odcinków w 3 sezonie?

3. sezon "Księgi czarownic" będzie liczyć osiem odcinków. Wszystkie zostaną wypuszczone naraz.

Księga czarownic sezon 3: Czy jest już zwiastun?

Razem z ogłoszeniem daty premiery finałowego serialu wypuszczono także jego zapowiedź. Widzimy w niej, jak bohaterowie szykują się do ostatecznego starcia, które na zawsze zmieni losy świata.

Księga czarownic sezon 3: Kto powróci na ekranie?

W serialu zobaczymy powrócą znani z poprzednich sezonów aktorzy: Matthew Goode (Matthew), Teresa Palmer (Diana), Steven Cree (Gallowglass), Ed Bluemel (Marcus Whitmore), Adelle Leonce (Phoebe Taylor), Lindsay Duncan (Ysabeau de Clermont), Alex Kingston (Sarah Bishop), Gregg Chillin (Domenico Michele), Owen Teale (Peter Knox), Trevor Eve (Gerbert d'Aurillac) oraz Jacob Ifan (Benjamin Fuchs).

Księga czarownic sezon 3: Kto dołączy do obsady?

W finałowej serii nie zabraknie nowych twarzy. Do obsady serialu dołączyli Ivanno Jeremiah ("Humans"), Genesis Lynea ("Casualty"), Parker Sawyers ("Southside with You"), Olivier Huband ("Nienawidzę Suzie"), a także Peter McDonald ("Ripper Street"), który zastąpi Trystana Gravelle'a w roli Baldwina Montclaira. Zmiana to efekt problemów z harmonogramami.

Jack, chłopiec, którego przygarnęli Matthew i Diana, w 3. sezonie pojawi się już jako dorosły bohater. Wcieli się w niego Toby Regbo, aktor znany z "Upadku królestwa".

Księga czarownic sezon 3 Jack

Księga czarownic sezon 3: Pierwsze zdjęcia i plakaty

Na oficjalnym profilu twitterowym serialu pojawiły się pierwsze zdjęcia i plakaty promocyjne 3. sezonu "Księgi czarownic".

Księga czarownic: Diana będzie pełnoprawną czarownicą

Do tej pory oglądaliśmy głównie, jak Diana poznaje swoje moce i uczy się nad nimi panować. Wcielająca się w nią aktorka, Teresa Palmer, nie ukrywa, że bardzo cieszy się faktu, że jej bohaterka stała się czarownicą. Podkreśliła również, że serial odchodzi od książek Deborah Harkness (via Radio Times).

– To niewiarygodne. Pamiętam, jak czytałam, w którą stronę to poszło [w scenariuszu]. Myślę, że scenarzyści kierują tę historię w bardzo odważnym kierunku. Oczywiście odchodzimy od słów Deb, ale też czynimy je własnymi. (...) Tak więc to jest ekscytujące – i znów, nie zdradzając za dużo, uważam, że publikę czeka naprawdę ekscytująca przejażdżka. Tak, to na pewno sprawi, że wasze serca zaczną szybciej bić – powiedziała.

Księga czarownic sezon 3 kiedy premiera

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

W rozmowie z serwisem Collider aktorka z kolei nie ukrywała, jak wiele dla niej znaczy droga i przemiana Diany, jaką zobaczymy w sezonie 3.

– Diana była w podróży do końca 2. sezonu, by stać się w pełni świadomą, silniejszą, wielowarstwową istotą. To, gdzie znajduje się teraz, w ostatnich momentach 3. sezonu, jest dla mnie bardzo emocjonalne. Bycie świadkiem jej transformacji i rozwoju było dla mnie naprawdę wzruszające. Ponieważ jestem z tą postacią od tylu lat, czuję pasję i więź, jaką ludzie mają z Dianą, jej historią i jej doświadczeniami. Czuję się, że jestem jeszcze bliżej niej i ją kocham.

Uwielbiam patrzeć na to, gdzie ona jest teraz. W 3. sezonie robi wiele kroków do przodu. To, gdzie kończymy tę historię i kim ona jest na końcu tej trylogii, jest po prostu bardzo satysfakcjonujące. Jej droga jest bardzo głęboka.

Księga czarownic sezon 3: Diana stanie przed Kongregacją

Do tej pory bohaterowie robili wszystko, by uchronić Dianę przed starciem ze Kongregacją, która nie była w stanie podjąć jednogłośnej decyzji, jak należy potraktować tak potężną czarownicę i to w dodatku związaną z wampirem. W tym sezonie w końcu ma dojść do oficjalnego spotkania. Teresa Palmer z oczywistych powodów nie zdradziła szczegółów, ale powiedziała, że "Diana ma swój dzień w sądzie" (via CheatSheet).

Księga czarownic: 3. sezon to już koniec serialu

To jest pewne, że 3. sezon kończy historię Matthew i Diany. Zekranizowana została cała trylogia Deborah Harkness i sama Teresa Palmer przyznała, że atmosfera na planie, choć jak zawsze radosna, była równocześnie obciążona zbliżającym się pożegnaniem.

– Patrzyłam na twarze Matthew [Goode'a], Stevena Cree, Eda Bluemela i Aiyshy Hart i po prostu się śmialiśmy. W pewnym momencie ucichliśmy na chwilę i zdaliśmy sobie sprawę, że nie wiemy, kiedy znów się zobaczymy. To byłoby na tyle. Nadchodzą ostatnie chwile tej rodziny, a potem się rozstajemy.

To słodko-gorzkie uczucie, kiedy żegnam się z ludźmi, którzy byli tak ważną częścią mojego życia. Tak więc staram się być na tyle obecna, na ile to możliwe, ale też patrzę w przyszłość i cieszę się na myśl o tym, co to oznacza dla mojej rodziny i że będę spędzać więcej czasu w Australii.

Księga czarownic sezon 3 kiedy

"Księga czarownic" (Fot. Sky)

Księga czarownic: Czy będzie spin-off serialu?

Choć 3. sezon kończy całą opowieść, jest szansa, że kiedyś jeszcze powrócimy do świata z "Księgi czarownic". Czwarta książka z cyklu pt. "Time's Convert" opowiada bowiem o wampirze Marcusie, w którego wciela się Ed Bluemel. A ponieważ jest to bohater powszechnie lubiany, twórcy mogą zdecydować się na kontynuacje ekranizacji powieści Deborah Harkness.

Premiera 3. sezonu Księgi czarownic 7 stycznia na HBO GO

REKLAMA