Gracz 001 to ojciec Gi-huna? Jung Ho-yeon komentuje najpopularniejszą teorię widzów "Squid Game"

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Od premiery "Squid Game" minęło już trochę czasu, jednak o serialu wciąż jest głośno. Nie brakuje także teorii fanów – zgodnie z jedną z nich gracz 001 to ojciec Gi-huna.

O "Squid Game" wciąż jest głośno, twórca zastanawia się nad pomysłami na 2. sezonem, a tymczasem w sieci pojawiają się kolejne teorie dotyczące serialu. Czy Gi-hun jest synem gracza 001? Zobaczcie, jakie dowody ma na to jeden z fanów.

Squid Game – gracz 001 to ojciec Gi-huna?

Teorię popularną na Reddicie poznaliśmy szerzej dzięki Jung Ho-yeon, którą widzowie pokochali w roli Sae-byeok (gracz 067). Aktorka wzięła udział w nagraniu dla "Vanity Fair", w którym czytała najpopularniejsze teorie fanów serialu. Teorię na temat gracza 001 i Gi-huna znajdziecie w minucie 1:15 poniższego wideo:

Fani podejrzewają, że gracz 001 to tak naprawdę ojciec Gi-huna. Czemu? Wskazówek jest kilka. Na przykład w 3. odcinku serialu Gi-hun prosi strażnika o czekoladowe mleko, ponieważ nie jest w stanie trawić normalnego. Gracz 001 opowiada wtedy bohaterowi, że jego syn także nie lubił zwykłego mleka. Kolejnej wskazówki dostarcza rozmowa graczy. W dniu 24 października gracz 001 opowiada, że niedługo jego syn obchodzi urodziny – zaś według informacji w teczce Gi-huna, bohater urodził się 31 października. Czy to przypadkowa zbieżność?

Kolejną wskazówką miałyby być drzwi domu, w którym gracz 001 zostaje "zastrzelony", gdy przegrywa w grze w kulki. Komentujący zauważyli, że wejście jest identyczne jak te do domu matki Gi-huna. Jung Ho-yeon zwróciła uwagę na to, że taki rodzaj wejścia jest popularny w Korei – ale i tak jest skłonna uwierzyć w teorię.

Według KBIZoom, twórca serialu Hwang Dong-hyuk obalił już tę teorię, krótko odpowiadając, że nie – Gi-hun nie jest synem gracza 001, a powyższe podobieństwa to zwykły przypadek. Fani na Reddicie zaczęli więc się zastanawiać, czy ta relacja nie miała być po prostu metaforyczna. Il-nam nie jest prawdziwym ojcem Gi-huna, ale kiedy trafiają do gry, rozwija się między nimi coś na kształt relacji ojca z synem.

Rozmowy dotyczące kontynuacji "Squid Game" wciąż trwają, ale twórca nie ukrywa, że ma pewne pomysły. Ostatnio odpowiedział na pytanie, czy Gi-hun może zostać czarnym bohaterem.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA