Chcielibyście żyć jak w "Sukcesji"? Wystarczy 100 tys. dolarów, by przez tydzień poczuć się jak rodzina Royów

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" przyzwyczaiła widzów do luksusu niedostępnego dla zwykłych śmiertelników. 3. sezon serialu pokazał m.in. Włochy i zapierające w dech piersiach rezydencje, których cena zwala z nóg.

Finałowe odcinki 3. sezonu serialu "Sukcesja" to wycieczka rodziny Royów do słonecznej Toskanii. Co oczywiste, serial nie mógł pokazać tego pięknego regionu z perspektywy przeciętnego turysty. Jak zawsze, musiało być nad wyraz luksusowo. Teraz, dzięki konsultantce do spraw luksusowych wakacji, która została zatrudniona przy produkcji "włoskich" odcinków serialu, wiemy, ile trzeba zapłacić, aby spędzić wakacje w tych samych miejscach co Royowie.

Sukcesja sezon 3 – jaka cena włoskich wakacji?

Aby zachować wyśrubowane standardy w ostatnich odcinkach 3. sezonu "Sukcesji", producenci serialu zatrudnili specjalistkę od luksusowych podróży, Emily FitzRoy. Ta, w rozmowie z The Hollywood Reporter, zdradziła kulisy tej współpracy:

– Przez zupełny przypadek zerknęłam w marcu do folderu ze spamem, a tam czekała na mnie wiadomość: "Szanowna pani, jestem producentem wykonawczym serialu, którego może pani nie znać." Pomyślałam sobie: "Żartujesz? Oczywiście, że znam, jestem jego wielką fanką."

Po rozmowie z producentami FitzRoy od razu zdecydowała, jakie miejsca wybrać dla każdego z bohaterów:

– Natychmiast wiedziałam, gdzie chciałby się zatrzymać Kendall. On wybrałby schludne amerykańskie szlafroki i zdecydowanie bardziej współczesny charakter miejsca, podczas gdy Lady Caroline chciałaby arystokratycznych ogrodów – dodała.

Sukcesja sezon 3 Włochy cena

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Wg słów FitzRoy, tygodniowy wynajem niektórych z pokazanych w serialu posiadłości może kosztować nawet 100 tys. dolarów. Często są one niedostępne, ale z powodu pandemii ekipa produkcyjna była w stanie wynająć je bez większych problemów.

– Mieli wiele, wiele szczęścia. Te miejsca są zwykle wynajmowane z wyprzedzeniem na lata. Przez pandemię ludzie nie brali w zeszłym roku ślubów, więc byliśmy w stanie pojawić się na miejscu z niewielkim wyprzedzeniem.

Jedną z najbardziej imponujących posiadłości pokazanych w ciągu 3. sezonów "Sukcesji" była z pewnością Villa La Cassinella, która w serialu posłużyła za rezydencję Lukasa Mattsona (Alexander Skarsgard). Znajdujący się tuż przy wodzie dom można znaleźć nad Jeziorem Como, ok. 55 kilometrów na północ od posiadłości George'a Clooneya.

– Uwielbiam ją, bo można się do niej dostać jedynie łodzią. To niezwykle prywatne miejsce, mimo że znajduje się w samym sercu Jeziora Como, które w ostatniej dekadzie stało się niezwykle popularne – opowiada FitzRoy

Sukcesja sezon 3 Włochy cena

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Dwie inne wille, które mogliśmy zobaczyć w serialu, to Villa Cetinale i La Foce, obie zlokalizowane w Toskanii. Pierwsza z nich została zbudowana dla papieża Aleksandra VII, z kolei La Foce to posiadłość z ogromnym ogrodem, w którym znaleźć można wysokie cyprysy, tak dobrze znane z toskańskich krajobrazów.

Jednak finał 3. sezonu "Sukcesji" to nie tylko piękne widoki. To przede wszystkim duży zwrot akcji, o którym jeszcze długo będziemy dyskutować. Sprawdźcie, co na jego temat mieli do powiedzenia m.in. producenci serialu oraz Brian Cox.

Sukcesja jest dostępna w serwisie HBO GO

REKLAMA