Co dalej w 6. sezonie "Riverdale"? Cole Sprouse opowiada o kolejnych odcinkach, mamy też zwiastun

"Riverdale" (Fot. CW)

Za nami pięcioodcinkowe wydarzenie "Rivervale". Duchy, rytualne morderstwo, diabeł we własnej osobie, Sabrina Spellman i alternatywna rzeczywistość. Jak wpłynie to na dalszą część sezonu?

Twórcy "Riverdale" udowodnili, że wyobraźni im nie brakuje. Po wszystkich szalonych wydarzeniach czeka nas przerwa – serial powróci 6 marca w USA i dzień później w Polsce. Cole Sprouse zapowiedział, co czeka nas w kolejnych odcinkach.

Riverdale sezon 6 – co nas dalej czeka?

Finałowy odcinek specjalnego wydarzenia pt. "Rivervale" był istną mieszanką chaosu. Zgodnie z przypuszczeniami fanów okazało się, że Rivervale to alternatywna wersja znanego nam miasteczka. W odcinku "The Jughead Paradox" okazało się, że oba światy zaczynają się przenikać. Koniec końców wszystko wróciło do normy – ale jak wydarzenia wpłynął na dalszą część sezonu?

– "Riverdale" wystartuje z tego samego miejsca, w którym byliśmy w finale 5. sezonu. My wszyscy przechodzimy przez ten wybuch, a przynajmniej Archie, Betty i Jughead będą musieli zmierzyć się z jego konsekwencjami – powiedział Cole Sprouse w rozmowie z Decider.

riverdale odcinek 100

"Riverdale" (Fot. CW)

Jak sugerowała końcówka najnowszego odcinka, Betty (Lili Reinhart) i Archie (KJ Apa) zdążą uciec z domu przed wybuchem bomby podłożonej przez Hirama. Dom zostanie zniszczony, a Jughead, który do tej pory mieszkał u przyjaciela, będzie musiał znaleźć sobie nowe lokum. W efekcie – podobnie jak w Rivervale – bohater zamieszka z Tabithą.

– Jughead, oczywiście, znowu został bez odpowiedniego miejsca do życia, a Tabitha wyciąga rękę i proponuje mu, aby się do niej wprowadził. Więc to nie jest ten sam wspólny proces wprowadzania się, który mamy w Rivervale, ale oni kończą w tym samym miejscu – zdradził aktor.

W rozmowie z Decider, aktor odniósł się również do pytania, czy Jughead straci słuch na wskutek wybuchu czy będzie to jedynie tymczasowy problem:

– Badamy kwestię utraty tego zmysłu przez Jugheada, wydaje mi się, że w 6. i 7. odcinku, i zagłębiamy się w to dość mocno.

Riverdale sezon 6 – zapowiedź 6. odcinka

W sieci pojawiła się także zapowiedź 6. odcinka. Jak widzimy na filmiku, Cheryl (Madelaine Petsch) będzie planować zemstę na Archiem, Betty i Jugheadzie, których przodkowie spalili jej przodkinię na stosie. Betty czekają kolejne misje z FBI, a do miasteczka zawita matka Veroniki (Camila Mendes).

Na tym się nie skończy – w miasteczku pojawi się nowy czarny charakter grany przez aktora znanego z serialu "Ty". Roberto Aguirre-Sacasa sugerował również, że Sabrina Spellman także ma szansę jeszcze zawitać do Riverdale.

Riverdale sezon 6 – powrót 7 marca na Netfliksie

REKLAMA