Premierowy odcinek 6. sezonu "Outlandera" zachwycił Dianę Gabaldon. Autorka książek mówi, co nas czeka

"Outlander" (Fot. Starz)

Fani Jamiego i Claire muszą uzbroić się w cierpliwość. 6. sezon "Outlandera" startuje w marcu, ale ze słów Diany Gabaldon wynika, że jest na co czekać. Autork nie ukrywa zachwytu.

"Outlander" powróci w marcu przyszłego roku. Stacja podzieliła się już zwiastunem, a ostatnio podsyciła ciekawość widzów, prezentując klip z premierowego odcinka.. Tymczasem Diana Gabaldon zdradziła, co sądzi o 6. sezonie serialu.

Outlander: Diana Gabaldon zachwycona 6. sezonem

Diana Gabaldon jest autorką bestsellerowej sagi, na podstawie której kręcony jest serial. Pisarka właśnie promuje najnowszy tom z serii "Go Tells the Bees That I Am Gone", a w trakcie wywiadów nie brakuje pochwał skierowanych w stronę twórców serialowego "Outlandera" (via Yahoo! News). Pisarka widziała już nowy sezon.

– Pierwszy odcinek jest absolutnie spektakularny. Jest wspaniały. Wszystkie [odcinki] są dobre. Prawdę mówiąc, to jest pierwszy sezon, w którym nie było ani jednego odcinka, który by mi się mniej podobał. Zawsze wykonują dobrą robotę, chodzi tylko o to, w jakim kierunku postanowili podążać. Tak czy inaczej, cały sezon jest wyjątkowo dobry.

outlander diana gabaldon

"Outlander" (Fot. Starz)

Co czeka nas w nowym sezonie? Autorka ogólnie nakreśliła, jakie wątki będą istotne w nadchodzących sześciu odcinkach (co ciekawe, twórcy wcześniej zapowiadali osiem odcinków – czyżby sezon jeszcze bardziej został skrócony?).

– Dzieje się wiele rzeczy. Niektóre z nich na przykład skupiają się mocno na Młodym Ianie i jego życiu z Mohawkami oraz na tym, co się tam wydarzyło, podczas gdy inne są bardziej skupione na Jamiem i Claire. Jest też sporo o Rogerze i Briannie oraz Fergusie i Marsali. Jest tego sporo, jak na sześć odcinków, ale poradzili sobie z tym pięknie.

Gabaldon zdradziła również, że napisała scenariusz do jednego z odcinków, ale ostatecznie go w ogóle nie nakręcono. Był to scenariusz do 9. odcinka – według autorki twórcy po prostu go obcięli, razem z pozostałymi odcinkami z końcówki. 6. sezon "Outlandera" początkowo miał liczyć 12 odcinków, tak jak poprzednie. Przynajmniej część wydarzeń ze scenariusza Gabaldon zostanie przeniesiona do 7. sezonu, w którym z kolei dostaniemy aż 16 odcinków, w dużej mierze opartych na książce "Kość z kości". Tutaj znajdziecie wszystko o 6. sezonie "Outlandera".

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA