Kiedy ekipa "Wiedźmina" wejdzie na plan 3. sezonu? Poznaliśmy przybliżoną datę rozpoczęcia zdjęć

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Scenariusze do 3. sezonu "Wiedźmina" są już ukończone. Kiedy możemy spodziewać się wejścia ekipy na plan zdjęciowy? Pojawiła się przybliżona data.

Prace nad 3. sezonem "Wiedźmina" trwają od dłuższego czasu. Scenariusze zostały ukończone w grudniu, zaś Freya Allan, serialowa Ciri mówiła, że jest nimi zachwycona. Tymczasem w sieci pojawiła się prawdopodobna data rozpoczęcia zdjęć do nowych odcinków.

Wiedźmin sezon 3 – zdjęcia mają ruszyć w marcu

Fanowski portal Redanian Intelligence poinformował, że przedprodukcja rozpocznie się jeszcze w styczniu, a zdjęcia ruszą na początku marca i zakończą się około sierpnia. Pierwsze doniesienia mówiły o lutym, jednak najwidoczniej zmieniono harmonogram. Miesiąc zakończenia prac także jest umowny – trzeba wziąć pod uwagę warunki pandemiczne, które mogą spowodować wstrzymanie zdjęć.

Znaczną ilość czasu może zabrać również budowa scenografii – jak pisze Redanian Intelligence, produkcja przenosi się z Arborfield Studios do Longcross Studios.

wiedźmin sezon 3 kiedy

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

A co czeka nas w 3. sezonie? Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich powiedziała, że "Czas pogardy" – na którym będą oparte kolejne odcinki – to jej ulubiona część sagi Andrzeja Sapkowskiego. Obiecała, że czeka nas zdecydowanie większy rozmach, jak również znaczący wątek z "Krwi elfów", na który nie starczyło miejsca w 2. sezonie "Wiedźmina".

– Jest jedno szczególnie wielkie wydarzenie w "Krwi elfów", które bardzo chciałam zmieścić w tym sezonie, ale nie byliśmy w stanie. Nie pasowało do naszej historii tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale było ważne, aby pojawiło się w 3. sezonie. Będzie ono istotną częścią naszej narracji – zdradziła w rozmowie z ComicBookiem.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, możemy zakładać, że 3. sezon "Wiedźmina" zobaczymy na początku 2023 roku.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA