Najlepsze seriale 2021 roku wg krytyków z Metacritic. "Sukcesja" rządzi, dużo tytułów niedostępnych w Polsce

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Które seriale uwielbiali w zeszłym roku amerykańscy krytycy? Na liście Metacritic "Sukcesja" prześcignęła wszystko inne, ale są też niespodzianki – i niestety dużo seriali niedostępnych w Polsce.

Na Serialowej pod koniec 2021 roku opublikowaliśmy nasze najlepsze dziesiątki seriali i ogłosiliśmy "Sukcesję" serialem roku (najlepsze seriale 2021 roku – nasza lista), ale nie da się ukryć, że prawdziwi spece mieszkają po drugiej stronie Atlantyku. Które seriale najbardziej cenili w zeszłym roku amerykańscy krytycy?

Najlepsze seriale 2021 roku wg krytyków

Na Metacritic znajdziecie listę najlepszych seriali 2021, jak również dziesiątki krytyków, którzy brali udział w głosowaniu. Nie jest zaskoczeniem, że "Sukcesja" zdecydowanie wygrała głosowanie. Kolejne miejsca zajmują "Kolej podziemna", "Biały Lotos", "Mare z Easttown" oraz nieobecne wciąż w Polsce "Reservation Dogs", "Hacks", "WandaVision" i "Only Murders in the Building". Pierwszą dziesiątkę zamykają dwa seriale, które do Polski dotarły, czyli "Bo to grzech" i "Squid Game".

najlepsze seriale 2021 metacritic

"Hacks" (Fot. HBO Max)

Warto jednak zauważyć, że z całej dwudziestki najlepszych seriali według krytyków aż ośmiu – wyżej wymienionej czwórki, jak również "We Are Lady Parts", "The Other Two", "The Beatles: Get Back" i Yellowjackets" – nie dało się obejrzeć na legalnych platformach streamingowych w Polsce. A na dalszych miejscach znajduje się m.in. "Station Eleven" HBO Max i mające już dwa sezony "Evil" twórców "Żony idealnej".

Miejmy nadzieję, że w tym roku zacznie się to zmieniać i do naszego kraju dotrze Disney+, HBO Max, jak i zapowiadana platforma SkyShowtime, na której mają pojawić się produkcje Sky, NBCUniversal, Peacock, Paramount+ czy Showtime. A tymczasem sprawdźcie, co docenili amerykańscy krytycy w 2021 roku.

1. Sukcesja
2. Kolej podziemna
3. Biały Lotos
4. Mare z Easttown
5. Reservation Dogs
6. Hacks
7. WandaVision
8. Only Murders in the Building
9. Bo to grzech
10. Squid Game
11. Ted Lasso
12. Co robimy w ukryciu
13. Nocna msza
14. We Are Lady Parts
15. For All Mankind
16. The Other Two
17. Sprzątaczka
18. The Beatles: Get Back
19. Yellowjackets
20. Niezwyciężony

REKLAMA