Caitriona Balfe mówi, co ją frustruje w "Outlanderze". Aktorce marzy się zupełnie nowe wyzwanie

"Outlander" (Fot. Starz)

Ciąża, zima, pandemia – kręcenie 6. sezonu "Outlandera" było dla Caitriony Balfe prawdziwym wyzwaniem. Ale nie to było dla niej najbardziej frustrujące.

"Outlander" to serial dość mocno poszkodowany przez pandemię – zdjęcia znacznie opóźniono, skrócono również 6. sezon, który w marcu będzie mieć premierę. Tymczasem Caitriona Balfe przyznaje, że dla niej frustrujące jest coś innego.

Outlander – Caitriona Balfe zdradza, co ją frustruje

W wywiadzie dla "Vanity Fair" aktorka powiedziała, że od dawna marzy jej się wyreżyserowanie jednego odcinka. Miała dostać taką okazję w 6. sezonie, jednak z powodu pandemii, ciąży i ogólnych problemów z logistyką nie udało się tego zrealizować. Nie czuje też, żeby komukolwiek na tym zależało.

– To jest coś, o czym mówiłam, że chciałabym zrobić w serialu. To trochę jak mówienie w próżnię.

Obecnie ruszają już prace nad 7. sezonem, który ma liczyć aż 16 odcinków. Balfe zaznaczyła, że temat jej reżyserii wciąż nie został poruszony w ekipie i że pomału traci nadzieję, iż dostanie swoją szansę.

– To byłaby dla mnie idealna szansa w bezpiecznej przestrzeni. Jestem blisko z całą naszą ekipą filmową, a oni zawsze prowadzili rozmowy o tym, jakiego obiektywu używają, jaki to jest kadr i naprawdę zawsze są superpomocni w udzielaniu mi tylu informacji, ile chcę. To wstyd [że nie miałam okazji], ale nie mam na to wpływu.

outlander sezon 6 caitriona balfe

"Outlander" (Fot. Starz)

Aktorka nie ukrywa, że martwi ją brak kobiet w ekipie tworzącej serial. Balfe powiedziała, że zarówno ona  jak i jej serialowy partner, Sam Heughan już dwa lata temu poruszali ten temat z producentami. Podobnie jak temat zróżnicowania etnicznego w ekipie.

– Myślę, że z jednej strony to działa tak – cóż, Szkocja jest w przeważającej mierze biała i jest to przemysł, który tradycyjnie jest znacznie bardziej męski, więc trudno jest znaleźć takie osoby. [Ale] nie jestem pewna, czy to rzeczywiście prawda. Myślę, że są sposoby na znalezienie ludzi, których można sprowadzić [do pracy przy serialu].

Ostatnio autorka książkowego pierwowzoru, Diana Gabaldon zdradziła, że napisała scenariusz do jednego z odcinków 6. sezonu "Outlandera", ale ostatecznie go w ogóle nie nakręcono. Część scenariusza ma jednak znaleźć swoje miejsce w 7. sezonie. Z kolei Caitriona Balfe zasugerowała, że być może to już powinna być ostatnia seria.

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA