"Chirurdzy" powrócą z 19. sezonem, a czy będzie także 20. sezon? Telewizja ABC nie chce kończyć serialu

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Po miesiącach spekulacji wiadomo już, że "Chirurdzy" powrócą z kolejnym sezonem. Czy tym razem będzie to pożegnanie? Władze stacji ABC nie ukrywają, że marzy im się także sezon 20.

"Chirurdzy" oficjalnie będą mieć 19. sezon. Gwiazda serialu Ellen Pompeo także ponownie zagra Meredith, pomimo wielokrotnych wypowiedzi, że chciałaby zamknąć już ten rozdział. Tymczasem władze ABC poinformowały podczas wirtualnego panelu na TCA Press Tour o dalszych planach dotyczących serialu.

Chirurdzy – czy będzie także 20. sezon serialu?

Jak poinformował Deadline, Craig Erwich, szef ABC Entertainment i Hulu Originals, podkreślił, że decyzja dotycząca o zakończeniu będzie należeć do Ellen Pompeo, showrunnerki serialu Kristy Vernoff oraz twórczyni "Chirurgów" – Shondy Rhimes. Jednocześnie zasugerował, że stacja chętnie zamówi więcej sezonów.

– "Chirurdzy" wciąż są w szczycie formy – to jeden z naszych najchętniej oglądanych seriali dramatycznych i jeden z najlepszych seriali w telewizji. Myślę, że obecny sezon jest niesamowity, zagłębiamy się w historie i postacie głębiej niż do tej pory. Ostatecznie, wszelkie decyzje dotyczące tej franczyzy będą podejmowane przez jej szefowe –  Shondę, Kristę i Ellen. Będziemy mieli tyle "Chirurgów", ile tylko będzie się dało. To jedna z rzeczy, z których jesteśmy najbardziej dumni w ABC – powiedział.

Chirurdzy sezon 20 czy będzie

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Według źródeł Deadline, decyzja dotycząca przyszłości serialu ma zostać podjęta pod koniec roku. Serwis sugeruje, że ABC może zależeć na 20. sezonie jako czymś symbolicznym, jubileuszowym. Ellen Pompeo nie odniosła się jeszcze do informacji o przedłużeniu serialu, ale wcześniej wprost mówiła, że namawia twórców i stację do zakończenia serialu. Czy 19. sezon będzie ostatnim? Tego dopiero się dowiemy – wielu fanów ma jednak nadzieję na spin-off.

Obecnie w USA jest przerwa w emisji 18. sezonu. Serial powróci 24 lutego.

Chirurdzy sezon 18 – kolejne odcinki we środy o 21:05 na FOX

REKLAMA