6. sezon "Outlandera" rozwiąże tajemnicę z początku serialu? Fani mają nową teorię na temat ducha Jamiego

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" to serial pełen tajemnic związanych zwłaszcza z podróżami w czasie. Fani mają nadzieję, że 6. sezon rozwiąże zagadkę z początku serialu. O co chodzi z duchem Jamiego?

"Outlander" powróci z długo wyczekiwanym 6. sezonem w marcu tego roku. Niecierpliwi fani chętnie tworzą teorie na temat tego, co wydarzy się w nowych odcinkach. Czy serial w końcu rozwiąże tajemnicę ducha Jamiego? Portal Showbiz Cheat Sheet przedstawił teorie widzów.

Outlander – tajemnica ducha Jamiego w 6. sezonie?

Duch Jamiego pojawił się w pilocie serialu. Pewnego wieczoru Frank (Tobias Menzies) zauważył tajemniczego mężczyznę, który wpatrywał się w Claire (Caitriona Balfe), widoczną w oknie. Gdy mąż kobiety próbował podjąć próbę rozmowy z nieznajomym, ten zniknął. Diana Gabaldon potwierdziła, że faktycznie był to duch Jamiego (Sam Heughan).

Użytkownicy Reddita chętnie dyskutują na temat tej sceny. Jednym z pomysłów, jak można wyjaśnić zagadkę, jest istnienie pętli czasowych.

– Ktoś tu kiedyś odniósł się do tematu kręgów. Jeśli się nad tym zastanowić, [Jamie i Claire] mogliby być po prostu w kółko przeżywać ze sobą swoje życie. Duch Jamiego czeka na Claire aż do lat 40. XX wieku. Ona podróżuje z powrotem i oni robią swoje, umierają, a potem robią to wszystko od nowa wieki później.

Niektórzy przywołują także wizytę Jamiego u kobiety przepowiadającej przyszłość. Bohater usłyszał wówczas, że będzie żyć aż dziewięć razy. Jeden z użytkowników jest z kolei zdania, że doszło do zachwiania rzeczywistości, ponieważ Claire zmarła w nieswoich czasach.

– Mój pomysł jest taki, że dusze Jaimego i Claire nie spoczną, dopóki Claire nie umrze w swoim czasie. Kiedy Jamie ma sen o Claire z białymi włosami, siedzącej przy biurku i piszącej przy nowoczesnej lampie, widzi Claire w jej i swoim ostatnim życiu. I być może to, co Claire pisze, jest ich historią – czytamy.

Czy Claire umrze pod koniec "Outlandera"? Niestety, na odpowiedź jeszcze poczekamy. Diana Gabaldon, autorka książek, na których podstawie powstał serial, zasugerowała, że ta kwestia zostanie rozwiązana w ostatniej części sagi, którą dopiero pisze. Nadchodzące odcinki będą zaś oparte na powieści "Tchnienie śniegu i popiołu", czyli książce nr 6. Co nas czeka? Tutaj znajdziecie wszystko o 6. sezonie "Outlandera".

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA