Jak powołano do życia Dziki Gon? Netflix podzielił się grafikami koncepcyjnymi upiornych jeźdźców

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 2. sezonie "Wiedźmina" Dziki Gon pojawia się dwukrotnie. Widzowie nie mieli okazji mu się dokładnie przyjrzeć, ale Netflix właśnie podzielił się grafikami koncepcyjnymi.

"Wiedźmin" w grudniu powrócił z długo wyczekiwanymi nowymi odcinkami. W sieci nie brakuje materiałów zza kulis – możecie np. sprawdzić, jak powstawała scena finałowej bitwy. Tym razem Netflix wrzucił grafiki koncepcyjne jeźdźców z Dzikiego Gonu.

Wiedźmin sezon 2: Rzut oka na Dziki Gon

Dziki Gon, czyli pędzący po niebie orszak upiorów dosiadających szkielety koni, pojawia się w serialu dwukrotnie – najpierw w wizji, a za drugim razem w finałowym odcinku. Za każdym razem za krótko, żeby można było dokładniej się mu przyjrzeć. Dlatego Netflix podzielił się grafikami koncepcyjnymi, na których widać szczegóły wyglądu upiornych jeźdźców.

2. sezon "Wiedźmina" w teorii opiera się o "Krew elfów", ale twórczyni serialu Lauren S. Hissrich wprost mówi, że scenarzyści manewrują wątkami także z innych tomów. Showrunnerka wyjaśniła już, dlaczego zdecydowano się wprowadzić Dziki Gon już teraz. Podkreśliła, że chodziło o zasianie grozy i zapowiedź tego, co dalej czeka bohaterów.

Wielu fanom nie podobają się wprowadzone zmiany fabularne, a fanów dodatkowo wkurzyły słowa showrunnerki, która przyznała, że sama woli książki od serialu. Obecnie trwają prace nad 3. sezonem – według nieoficjalnych informacji, zdjęcia mają ruszyć w marcu.

2. sezon Wiedźmina jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA