Brian Cox zdradza, kogo miał zagrać w "Grze o tron". Aktor z "Sukcesji" odrzucił rolę z powodów finansowych

"Sukcesja" (Fot. HBO)

Zanim Brian Cox podbił serca widzów jako Logan Roy w "Sukcesji", odrzucił rolę w kultowej już "Grze o tron" z powodu niezadowalającej stawki. Kogo miał zagrać?

"Sukcesja" to nie jedyny imponujący projekt Briana Coxa. Aktor może pochwalić się bogatym portfolio, do którego mogła należeć także "Gra o tron". Cox w najnowszym wywiadzie zdradził, którą rolę mu zaoferowano.

Gra o tron: Brain Cox odrzucił rolę króla Roberta

Brian Cox w rozmowie z magazynem "GQ" powiedział, że twórcy "Gry o tron" proponowali mu rolę króla Roberta Baratheona.

– Często jestem pytany, czy zaproponowano mi rolę w "Grze o tron" – ponieważ każdy inny gnojek ją dostał – i odpowiedź brzmi "tak". Miałem być królem o imieniu Robert Baratheon, który najwyraźniej zginął, gdy został ugodzony przez dzika w pierwszym sezonie. Wiem bardzo mało o "Grze o tron", więc nie mogę powiedzieć, czy był ważną postacią, czy nie, i na wszelki wypadek nie zamierzam też tego googlować, ponieważ odrzuciłem tę propozycję.

gra o tron brian cox

"Gra o tron" (Fot. HBO)

W 2016 roku aktor w wywiadzie dla serwisu Vodzilla zdradził, że żałuje swojej decyzji. Cox odrzucił rolę, ponieważ nie był zadowolony z proponowanej mu stawki. W rolę Baratheona wcielił się Mark Addy.

– Dlaczego? Cóż, "Gra o tron" okazała się ogromnym sukcesem i oczywiście wszyscy zaangażowani zarobili absolutną fortunę. Ale kiedy oferowano mi rolę, pieniądze nie były – powiedzmy – zbyt świetne. W dodatku miałem zostać uśmiercony dość wcześnie, więc nie miałbym żadnych korzyści z długoterminowych efektów udanego serialu, w którym twoje zarobki rosną z każdym kolejnym sezonem. Więc zrezygnowałem i Mark Addy został ugodzony przez dzika zamiast mnie. Kłamałem – wygooglowałem to.

Zanim aktor wyjawił, kogo miał zagrać, fanowski serwis Winter Is Coming rzucał takie tropy jak np. Wielki Maester Pycelle, Lord Jon Umber czy Davos.

"Sukcesja", w której Brian Cox gra Logana Roya, głowę rodziny rządzącej konglomeratem medialnym, znalazła się w top 10 najpopularniejszych seriali HBO GO w 2021 w Polsce. Została także naszym najlepszym serialem 2021 roku. 4. sezonu nie zobaczymy w tym roku – według nieoficjalnych informacji dopiero teraz mają ruszać prace nad scenariuszem, a aktorzy wejdą na plan w okolicach czerwca.

Sukcesja jest dostępna na HBO GO

REKLAMA