Sam Heughan wskazuje ulubione odcinki "Outlandera". Bitwa pod Culloden, spotkanie z Brianną i nie tylko

"Outlander" (Fot. Starz)

Serialowy "Outlander" dostarcza widzom emocji od 2014 roku. W marcu zobaczymy 6. sezon produkcji, a Sam Heughan zdradził, które z dotychczasowych odcinków należą do jego ulubionych.

"Outlander" ponownie zagości na naszych ekranach w marcu. Ostatnio Caitriona Balfe zdradziła, które z dotychczasowych odcinków należą do jej ulubionych, a teraz na to samo pytanie odpowiedział Sam Heughan.

Outlander: Sam Heughan o ulubionych odcinkach

Tak jak koleżanka z planu, Sam Heughan opowiedział o ulubionych odcinkach w specjalnym numerze "TV Guide" w pełni poświęconym serialowi Starz (via Cheat Sheet). Jako pierwszy wskazał "To Ransom a Man's Soul", 16. odcinek 1. sezonu, w którym Jamie zostaje brutalnie zgwałcony i torturowany przez Randalla (Tobias Menzies).

– Odcinek 16 to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek kręciłem. Tortury Jamiego były ekstremalne i naprawdę wykańczające, nie tylko dla oglądających widzów, ale też dla kręcącej obsady i ekipy.

Wśród ulubionych odcinków aktora znalazły się m.in. "Dragonfly in Amber", 13. odcinek 2. sezonu, w którym Jamie i Claire żegnają się po raz pierwszy, oraz "The Battle Joined", czyli 1. odcinek 3. sezonu, gdzie pokazano bitwę pod Culloden.

– Bitwa pod Culloden (i to co działo się później) było bardzo wzruszające – ostateczne pożegnanie z bohaterami z naszego szkockiego klanu, a także prawdziwy koniec kultury klanowej i góralskiego stylu życia.

W 9. odcinku 4. sezonu ("The Birds & the Bees") Jamie w końcu spotyka swoją córkę Briannę (Sophie Skelton). Heughan powiedział, że uważa ten moment za jeden z najlepszych w serialu i przy okazji pochwalił Skelton.

– Jamie i Brianna w końcu się spotykają i to był tak ikoniczny moment, a praca z Sophie była naprawdę fajna. Dużo się śmialiśmy podczas polowania na pszczoły i w tym odcinku widzimy, jak między ojcem i córką powstaje więź.

Aktor wspomniał również o 7. odcinku 5. sezonu, "The Ballad of Roger Mac", w którym Murtagh (Duncan Lacroix) traci życie w bitwie. Był to emocjonalny moment, także dlatego że Heughan musiał pożegnać kolegę z planu, dla którego to był koniec przygody z "Outlanderem".

"Outlander" powróci 6 marca w USA, zaś w Polsce premierowy odcinek 6. sezonu zobaczymy na Netfliksie dzień później. A co nas czeka? Tutaj znajdziecie wszystko o 6. sezonie "Outlandera".

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA