Diana Gabaldon zdradza swoje ulubione odcinki serialu "Outlander". Wśród nich m.in. ślub Jamiego i Claire

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" powstał na podstawie sagi Diana Gabaldon. Autorka książek nie ukrywa, że jest zachwycona ekranizacją – które z dotychczasowych odcinków należą do jej ulubionych?

Magazyn "TV Guide" wydał numer pełni poświęconym serialowi "Outlander" (via Cheat Sheet). Grających główne role aktorów, Caitrionę Balfe i Sama Heughana, pytano m.in. o ulubione odcinki serialu. Na to samo pytanie odpowiedziała również autorka bestsellerowej sagi – Diana Gabaldon.

Outlander – ulubione odcinki Diany Gabaldon

Wielu widzów niezwykle wzruszył ślub Claire i Jamiego z 7. odcinka 1. sezonu – "The Wedding". Diana Gabaldon także należy do fanów tego odcinka, chociaż podkreśliła, że wybór jest dla niej bardzo trudny.

– Naprawdę trudno wybrać spośród odcinków sezonu 1. sezonu... Ale to ślub, bo cóż – to oczywiste.

Z 2. sezonu autorka książek wskazała 10. odcinek o nazwie "Prestonpans". To zupełnie inne klimaty, bo tutaj oglądaliśmy krwawą bitwę jakobitów. W tym odcinku też pożegnaliśmy Angusa Mhora (Stephen Walters). Według Gabaldon, ten odcinek to wspaniały obraz fascynujących, wartych podziwu mężczyzn i silnych kobiet na tle niebezpieczeństwa i śmierci. "Co mogę powiedzieć? Lubię krew!" – skomentowała.

Gabaldon w rozmowie podkreśliła, że uwielbia serialowe przedstawienie relacji Claire i Jamiego. Szczególnie spodobał jej się 4. odcinek 3. sezonu "Of Lost Thing", w którym obserwujemy bohaterów w innych liniach czasowych. Jamie rozpoczyna pracę w Helwater jako stajenny, zaś w przyszłości Claire szuka wszelkich wzmianek o Jamie w starych tekstach, mając nadzieję na dowód, że przeżył bitwę pod Culloden.

– "Of Lost Things" jest dramatyczne, intensywne, łamiące serce i tak pięknie zaprojektowane przez [producentkę wykonawczą] Toni Graphię – z historiami Claire i Jamiego o miłości i stracie, dziejącymi się równoległe w odstępie 200 lat – powiedziała.

Ulubionym odcinkiem pisarki z 5. sezonu jest z kolei "The Ballad of Roger Mac" – ten sam odcinek wskazał również Sam Heughan. Widzowie pożegnali się wówczas z postacią Murtagha Fitzgibbonsa (Duncan Lacroix), który zginął w bitwie pod Alamance.

"Outlander" powróci 6 marca w USA, a dzień później nowy odcinek trafi na Netfliksa. Diana Gabaldon zdradziła, że widziała już 6. sezon i nie kryła swojego zachwytu.

Outlander sezon 6 – premiera 7 marca na Netfliksie

REKLAMA