"Squid Game" oficjalnie powraca z 2. sezonem. "To dopiero początek uniwersum" – mówi szef Netfliksa

"Squid Game" (Fot. Netflix)

O kontynuacji "Squid Game" mówiono od dawna – sam reżyser potwierdził, że ma pomysł, ale brakowało oficjalnego oświadczenia ze strony Netfliksa. Teraz już wiadomo – będzie 2. sezon.

"Squid Game" w zeszłym roku podbiło cały świat, stając się najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa. Początkowo nie było mowy o kontynuacji, jednak twórca produkcji Hwang Dong-hyuk zmienił zdanie pod wpływem nacisków z różnych stron. Kwestią czasu było oficjalne potwierdzenie 2. sezonu – które właśnie otrzymaliśmy.

Squid Game – 2. sezon to początek uniwersum

Pod koniec roku Hwang Dong-hyuk zdradził, że rozmawia z Netfliksem o 2. i 3. sezonie jednocześnie. Jak podaje Deadline, Ted Sarandos, jeden z duetu dyrektorów generalnych Netfliksa, oficjalnie potwierdził zamówienie 2. sezonu podczas czwartkowej konferencji prasowej, mówiąc, że 2. sezon "zdecydowanie" będzie.

– To dopiero początek uniwersum "Squid Game" – oświadczył.

squid game sezon 2 czy będzie

"Squid Game" (Fot. Netflix)

Sarandos dodał, że otwarciem drzwi dla koreańskich seriali był sukces oscarowego filmu "Parasite". Szef Netfliksa podkreślił również, że Korea to niezwykle bogaty rynek, pełen wspaniałych twórców.

– Oni nie próbowali zmieniać serialu, tak by podróżował po świecie, tylko starali się znaleźć wszystko o koreańskim kinie i koreańskich dramach oraz zbudować to na nowych poziomach możliwości produkcyjnych. To nie jest tak, że musieliśmy wejść i nauczyć kogokolwiek w Korei, jak tworzyć wspaniałe treści. To niesamowity rynek. Świat od zawsze był go ciekawy, rynek koreańskich dram zawsze miał sukces w kieszeni, ale łatwość w dostarczaniu [treści], którą zaoferowaliśmy, popchnęła go do głównego nurtu.

Hwang dong-hyuk zdradził, że 2. sezon "Squid Game" ponownie skoncentruje się na postaci Gi-huna (Lee Jung-jae), który będzie starał się rozwikłać tajemnice organizacji stojącej za brutalną grą. Nie wiadomo jednak, na jakim etapie są prace i kiedy ruszy produkcja.

Squid Game jest dostępne w serwisie Netflix

REKLAMA