Kolejna kradzież na planie produkcji Netfliksa. Ekipa "Lupina" była świadkiem sceny jak z własnego serialu

"Lupin" (Fot. Netflix)

Przypadek czy zorganizowana akcja? Tego nie wiadomo, ale pewne jest, że doszło do kolejnej kradzieży na planie serialu Netfliksa i tym razem ofiarą padł "Lupin".

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o kradzieży rekwizytów z "The Crown", wartych ok. 200 tys. dolarów. Teraz do włamania doszło na planie zdjęciowym serialu "Lupin", opowiadającym – o ironio – o wyjątkowo sprytnym złodzieju. Co skradziono?

Lupin – kradzież na planie serialu Netfliksa

Jak pisze Deadline, do kradzieży na planie doszło 25 lutego, dzień po rabunku rekwizytów z "The Crown". Zdarzenie miało miejsce w Nanterre niedaleko Paryża, gdzie odbywały się zdjęcia.

Według agencji AFP na planie zdjęciowym "Lupina" pojawiła się grupa ok. 20 zamaskowanych osób, które dla odwrócenia uwagi zaczęły rzucać fajerwerkami. Podczas napadu złodzieje ukradli sprzęt o wartości prawie 330 tys. dolarów z planu i okolicznych ciężarówek produkcyjnych. Przedstawiciel Netfliksa podkreślił, że nikt z ekipy nie został poszkodowany.

– W dniu 25 lutego miał miejsce incydent podczas kręcenia nadchodzącego sezonu serialu "Lupin". Nasza obsada i ekipa są bezpieczni i nie odnieśli żadnych obrażeń.

Lupin kradzież

"Lupin" (Fot. Netflix)

Prace na planie zostały na krótko przerwane, ale zdjęcia wznowiono w poniedziałek. "Lupin" to jeden z największych hitów Netfliksa – francuski serial znajduje się w dziesiątce najpopularniejszych nieanglojęzycznych seriali platformy.

O 3. sezonie "Lupina" nie wiadomo wiele. Ekipa rozpoczęła zdjęcia w listopadzie ubiegłego roku. Pojawiły się plotki, że w serialu w jakiejś formie pojawi się Sherlock Holmes, ale nie zostało to potwierdzone. 3. sezon serialu trafi na platformę Netflix prawdopodobnie w tym roku.

 Serial Lupin jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA