W 3. sezonie "Wiedźmina" zobaczymy pominięty wątek Belleteyn. Scenarzyści muszą dopisać do niego Ciri

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W 3. sezonie "Wiedźmina" pojawić się ma pominięty wątek Belleteyn, pogańskiego festiwalu płodności. Zostanie on przepisany, by dopasować do niego również Ciri.

W 1. sezonie serialu "Wiedźmin" wyraźnie brakowało małego wątku, jaki pojawia się w opowiadaniu "Coś więcej" w cyklu "Miecz przeznaczenia". Gorączkujący Geralt wspominał w nim Belleteyn, podczas którego spotkał Yennefer po raz ostatni przed bitwą o Wzgórze Sodden. Jest jednak szansa, że wątek ten powróci w 3. sezonie – w zmienionej formie.

Wiedźmin – w 3. sezonie zobaczymy Belleteyn

O bardzo możliwym pojawieniu się tego wątku donosi dobrze poinformowany fanowski portal Redanian Intelligence. W opowiadaniu "Coś więcej" spotkanie Geralta z Yennefer było całkowicie przypadkowe i działo się już po wydarzeniach ze złotym smokiem, ale przed bitwą o Wzgórze Sodden. Poza wypełnieniem tradycji festiwalu płodności, Yen powiedziała Geraltowi, by pojechał do Cintry i tym razem nie rezygnował z Ciri, ponieważ "nadchodzą złe czasy".

Ten wątek w serialu został pominięty, ale nie oznacza to, że nie zobaczymy samego Belleteyn (zwanego również Beltane). To pogańskie święto, obchodzone 1 maja, które w radosny sposób obwieszcza zakończenie zimy i narodziny nowego, dlatego wznoszone jest ku czci płodności. Odchody są radosne i pozbawione hamulców.

Wiedźmin sezon 3 Belleteyn

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Serial musi siłą rzeczy przepisać wątki, ponieważ jest już na etapie, gdy Geralt (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) są razem. Główny przekaz opowiadania, który mówił, że do miłości Geralta i Yen potrzeba czegoś więcej, niż samego przeznaczenia, jest już wypełniony. Wiadomo, że to właśnie Ciri jest czymś więcej.

Ekipa przygotowuje się do wejścia z powrotem na plan "Wiedźmina". Zdjęcia mają potrwać do września, co oznacza, że nowe odcinki obejrzymy w 2023 roku. Showrunnerka serialu Lauren S. Hissrich zapowiedziała, że 3. sezon "Wiedźmina" ma pokazać więcej wątków LGBTQ+. Nie także brakuje plotek o nowych bohaterach w 3. sezonie "Wiedźmina" – jednym z nich ma być Profesor. Poszukiwania aktora właśnie się rozpoczęły. Za to najprawdopodobniej poznaliśmy już serialową Milvę.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA