Agenci FBI w Hollywood? Reżyser "Mindhuntera" zdradza, co było w planach na 3. sezon serialu Netfliksa

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

Czy Holden Ford, Bill Tench i Wendy Carr mogliby podbić Hollywood? Reżyser "Mindhuntera" zdradził, co miało wydarzyć się w 3. sezonie kryminalnego serialu.

"Mindhunter" doczekał się dwóch sezonów, a w zeszłym roku nieoficjalnie informowano o negocjacjach Davida Finchera z Netfliksem w sprawie sezonu 3. Niczego jednak nie ogłoszono, kontynuacja historii wciąż jest wielką niewiadomą, ale ekipa serialu chętnie mówi o tym, co mogłoby się wydarzyć.

Mindhunter – reżyser zdradza fabułę 3. sezonu 

Andrew Dominik, reżyser dwóch odcinków 2. sezonu serialu, w rozmowie z serwisem Collider zdradził, że gdyby 3. sezon doszedł do skutku to Holden Ford (Jonathan Groff) wraz z partnerem Billem Tenchem (Holt McCallany) i być może psycholożką Wendy Carr (Anna Torv) zostaliby wysłani do Hollywood. Tam spotkaliby m.in. reżysera Jonathana Demmego oraz scenarzystę i reżysera Michaela Manna.

– W 3. sezonie zamierzali wysłać ich do Hollywood. Jeden z nich miał nawiązać współpracę z Jonathanem Demmem, a drugi z Michaelem Mannem. Wszystko to miało dotyczyć profilowania, które miało stać się czymś w rodzaju ducha czasu, świadomości społecznej. Byłoby to... To był sezon, na który wszyscy czekali, żeby go zrealizować, żeby tak jakby wyjść z dołka i zacząć działać.

Mindhunter sezon 3 czy będzie

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

Kiedy "Mindhunter" startował, mówiło się nawet o możliwych pięciu sezonach. W jednym z wywiadów po 2. sezonie twórca serialu David Fincher mówił, że ma pomysł na ciąg dalszy, a także zakończenie. Akcja serialu mogłaby rozciągnąć się aż do początków XXI wieku i zobaczylibyśmy aresztowanie Dennisa Radera, czyli BTK Stranglera (Sonny Valicenti).

Jonathan Groff nie ukrywa, że bez wahania wróciłby do serialu, ale w tym momencie wszystko zależy od decyzji Finchera i Netfliksa. Aktor niedawno porównał "Mindhuntera" do "Krainy Lodu" – według niego, szanse na kontynuację obu produkcji są takie same. Fanom pozostaje wciąż mieć nadzieję – według jednego z reżyserów to właśnie od nich wiele zależy.

Mindhunter jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA