Doradczyni z "The Umbrella Academy" miała być facetem. Kate Walsh ujawnia, którego aktora zastąpiła

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Doradczynię z "The Umbrella Academy" mógł zagrać ktoś inny? Trudno to sobie wyobrazić, ale ta rola została oryginalnie napisana dla zupełnie innego aktora. Kogo zastąpiła Kate Walsh?

Niejednokrotnie bywa tak, że gdy scenarzyści piszą poszczególne role, mają w głowie konkretnego aktora. Tak było w przypadku "The Umbrella Academy" i roli Doradczyni, która oryginalnie wcale nie została pisana dla Kate Walsh. Ani dla kobiety w ogóle. Kogo brano pod uwagę w pierwszej kolejności?

The Umbrella Academy – Kate Walsh o Doradczyni

W podcaście Netfliksa "Behind the Scenes" (via Screen Rant) Kate Walsh ujawniła, że rola została napisana dla Jona Hamma ("Mad Men") i dopiero gdy on ją odrzucił, scenariusz przesłano do niej. Nie da się ukryć, że gdyby Jon Hamm przyjął rolę, jego występ na pewno wiele zmieniłby w samym serialu, np. dziwna i elektryzująca relacja Numeru Pięć (Aidan Gallagher) z Doradczynią nie mogłaby być taka sama.

The Umbrella Academy kto miał zagrać Doradczynię

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Jon Hamm, który oprócz "Mad Men" znany jest m.in. z roli pastora, który porwał Kimmy w "Unbreakable Kimmy Schmidt", z pewnością wniósłby komediową nutę, opartą biurokratyzmie i konieczności przestrzegania zasad. Jednak interpretacja Kate Walsh, w której jest zarówno biurokratyczna sztywność, jak i ekstrawagancja i tajemniczość – cechy, które wydają się nie iść ze sobą w parze – sprawia, że Doradczyni już w pierwszej scenie była jedną z najciekawszych postaci serialu.

W 3. sezonie "The Umbrella Academy" czekają nas nowi przeciwnicy, ale nie oznacza to, że nie zobaczymy więcej Doradczyni. Trudno postawić na zdecydowane zakończenie w świecie, w którym czas i przestrzeń są umowne, a sama Doradczyni jest potężnym przeciwnikiem. A jeżeli teoria części widzów się sprawdzi i Doradczyni okaże się jednym z 43 obdarowanych mocą dzieci, możemy ją jeszcze ujrzeć w zupełnie innych wersjach.

Wiadomo, że serial będzie bardziej odchodzić od komiksów. W 3. sezonie Elliot Page będzie grać Viktora, a do obsady dołączył znany z "Euforii" Javon Walton. Tutaj znajdziecie wszystko o 3. sezonie "The Umbrella Academy".

The Umbrella Academy – premiera 3. sezonu 22 czerwca na Netfliksie

REKLAMA