Wszystko, co wiadomo o 3. sezonie "The Umbrella Academy". Zwiastun, data premiery, nowi bohaterowie

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

3. sezon "The Umbrella Academy" nadchodzi wielkimi krokami. Co czeka bohaterów? Kto powróci na ekrany? Kogo poznamy w nadchodzących odcinkach?

"The Umbrella Academy" zostawiła nas w 2. sezonie z niemałym twistem fabularnym. Bohaterowie w teorii wrócili do swoich czasów, ale wylądowali w innej rzeczywistości. Czego możemy spodziewać się po nadchodzących odcinkach? Zebraliśmy wszystko, co wiemy o 3. sezonie "The Umbrella Academy".

The Umbrella Academy sezon 3 – kiedy premiera?

Ppremiera 3. sezonu "The Umbrella Academy" będzie miała miejsce 22 czerwca 2022 roku na platformie Netflix. Zobaczcie teaser z ogłoszeniem daty.

The Umbrella Academy sezon 3 – opis fabuły

Netflix wypuścił oficjalny opis fabuły 3. sezonu "The Umbrella Academy": Po powstrzymaniu zagłady w 1963 roku rodzeństwo Hargreevesów wraca do domu i okazuje się, że nic nie jest takie, jak było. Ich miejsce zajęła The Sparrow Academy – na dzień dobry dochodzi do brutalnego starcia pomiędzy naszymi znajomymi, a nowymi bohaterami, którzy są inteligentni, stylowi i ciepli niczym góry lodowe.

Szybko jednak się okazuje, że to starcie to najmniejszy problem dla obu stron. Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wyzwaniami, stratami i niespodziankami, a także niezidentyfikowanym destrukcyjnym bytem siejącym spustoszenie w całym wszechświecie (aka czymś, co sami mogli spowodować) – najpierw tylko muszą przekonać nową i być może lepszą rodzinę taty, aby pomogła im naprawić to, co zepsuło ich przybycie. Czy znajdą drogę z powrotem do życia sprzed apokalipsy? Czy może ten nowy świat okaże się czymś więcej niż tylko czkawką w osi czasu?

The Umbrella Academy sezon 3 zwiastun kiedy premiera

The Umbrella Academy sezon 3 – zwiastun

Oprócz teasera z datą premiery jest też dostępny wypakowany akcją i atrakcjami zwiastun 3. sezonu "The Umbrella Academy". Widzimy w nim spotkanie obu ekip i pojawia się pytanie, co zrobić, kiedy spotka się "drugiego siebie" – zabić go? Przespać się z nim? Okazuje się, że jedno i drugie byłoby niewskazane. Są też tańce, kopniaki, testowanie swoich mocy oraz pewien interesujący spoiler na końcu (dzięki, Klaus!). Zobaczcie, kto wróci do serialu i jak będzie wyglądać wojna Hargreevesów z The Sparrow Academy.

The Umbrella Academy sezon 3 – szczegóły fabuły

Pewne jest, że w nadchodzących odcinkach poznamy nowe oblicze Bena. Jak powiedział Justin H. Min, jego postać ma całkowicie inny charakter:

– To inny Ben, zdecydowanie różniący się od tego, którego znamy. Zaczynamy przekonywać się, że nie jest on najmilszym facetem i to przygotowuje nas na naprawdę ekscytujący 3. sezon. Czułem się, jakbym był w innym serialu [kręcąc ostatnią scenę 2. sezonu]. Było to surrealistyczne również dlatego, że po raz pierwszy mogłem nawiązać kontakt wzrokowy ze wszystkimi.

Bohaterowie nie znajdują się już w The Umbrella Academy, a poznają The Sparrow Academy. W tym świecie do akademii dostały wybrane zupełnie inne utalentowane dzieciaki – jedyną osobą, która łączy obie te drużyny, jest właśnie Ben. Czego możemy się spodziewać? Najpewniej pojawi się zagrożenie kolejną apokalipsą, ponieważ jest to motyw, który regularnie powraca w powieściach graficznych i niejako "podąża" za bohaterami "The Umbrella Academy". Oczywiście, są to tylko przypuszczenia, ponieważ twórcy nie muszą podążać idealnie za fabułą komiksów.

Część fabuły toczyć się będzie w hotelu Oblivion, który znany jest z komiksów. W powieści graficznej pełni on rolę więzienia dla superzłoczyńców, którzy są aresztowani przez superbohaterów. Możemy się oczekiwać, że pojawi się wiele nowych, ciekawych przeciwników. Równocześnie Emmy Raver-Lampman, która wciela się w serialu w Allison, powiedziała, że według niej serial będzie bardziej odchodzić od komiksów:

– Lecimy równolegle do powieści graficznych, ale nie sądzę, żeby Steve [Blackman, showrunner serialu] był sztywno nimi związany i żeby potrzebował, aby to było takie dosłowne – aby to, co jest na ekranie, odzwierciedlało dokładnie to, co jest w powieściach graficznych. Ale wiem, że Gerard [Way, twórca powieści graficznej] i Steve są w ciągłej komunikacji. Nie wątpię więc, że obaj wiedzą, jakie ma pomysły i co myśli ten drugi.

Nie możemy także zapomnieć, że w 1963 roku został Harlan, któremu Vanya dała swoje moce i który może mieć wpływ na wydarzenia we współczesności. Jest także Lila, dziewczyna Diega, która także okazała się mieć supermoce. A zważywszy, że na początku była mowa o 43 niezwykłych dzieciach, mogą pojawić się kolejni bohaterowie. Czy poznamy ich już teraz?

The Umbrella Academy sezon 3 – obsada. Kto wróci?

W 3. sezonie "The Umbrella Academy" ponownie pojawią się Elliot Page (Vanya Hargreeves/Viktor), Tom Hopper (Luther Hargreeves), David Castañeda (Diego Hargreeves), Emmy Raver-Lampman (Allison Hargreeves), Robert Sheehan (Klaus Hargreeves), Aidan Gallagher (Numer 5), Justin H. Min (Ben Hargreeves), Ritu Arya (Lila) i Colme Feore (Reginald Hargreeves).

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć Elliota Page'a jako Viktora Hargreevesa, przy czym podejrzewamy, że na moment może on jeszcze wrócić do roli Vanyi – w końcu akcja rozpocznie się zaraz po tym, jak Hargreevesowie wylądowali w nowej rzeczywistości.

The Umbrella Academy sezon 3 – obsada. Kto dołączy?

Do obsady dołączą członkowie The Sparrow Academy. Justin Cornwell ("I Am the Night") pojawi się jako uroczy, wyrzeźbiony kolos Marcus (Numer 1). Britne Oldford ("Hunters") zagra inteligentną dziewczynę Fei (Numer 3), która wydaje się być odludkiem. Jake Epstein ("Designated Survivor") wcieli się w Alphonsa (Numer 4), który jest cały pokryty bliznami.

Genesis Rodriguez ("The Fugitive") pojawi się w roli Sloane (numer 5), romantyczki i marzycielki, która "czuje kosmiczne powołanie". Autorka powieści "No One Asked for This", Cazzie David zagra Jayme (numer 6), która ma "umysł jak brzytwa". Pojawi się również Kostka zasiewająca egzystencjalny lęk aka Christopher (numer 7). Tutaj znajdziecie dokładne opisy nowych bohaterów "The Umbrella Academy".

Ale to nie koniec atrakcji, bo zapowiedziano również, że w 3. sezonie "The Umbrella Academy" pojawi się Javon Walton – Popielnik z "Euforii". Szczegółów jego występu nie ujawniono, ale sam aktor zdradził co nieco na ten temat:

– Wszystko jest tajemnicą, w tym moja postać, ale [showrunner] Steve Blackman i [producent wykonawczy] Jeff King wykonali niesamowitą robotę rozwijając moją postać. On nie jest częścią The Sparrow Academy. Wszyscy myślą, że to, jaka jest moja postać, jest dość szalone. Na pewno nikt nie będzie w stanie ujawnić, o co chodzi. To jest zbyt przypadkowe, by ludzie byli w stanie to ujawnić, ale to naprawdę urocza postać i nie mogę się doczekać, aż wszyscy to zobaczą.

The Umbrella Academy sezon 3 – zdjęcia z serialu

Netflix wypuścił serię zdjęć z 3. sezonu "The Umbrella Academy", na których są zarówno dobrze nam znani, jak i nowi bohaterowie serialu.

The Umbrella Academy – ile odcinków w 3. sezonie?

3. sezon "The Umbrella Academy" ma liczyć 10 odcinków, każdy z nich będzie miał najprawdopodobniej około 50 minut.

The Umbrella Academy sezon 3 – scenopis z Allison

W sieci pojawił się scenopis, na którym widzimy płaczącą Allison. Serwis Screen Rant wysnuł teorię, co mogło wywołać emocjonalną reakcję u bohaterki. Ponieważ bohaterowie trafili do alternatywnej rzeczywistości prawdopodobnie córka Allison, Claire (Coco Assad) nie istnieje.

– Moment z 3. sezonu "The Umbrella Academy" od najlepszego twórcy scenopisów na świecie, Nimita Malavii – czytamy w podpisie.

The Umbrella Academy sezon 3 – dlaczego Ben żyje?

Jedną z zagadek nadchodzącego sezonu jest to, dlatego w alternatywnym świecie Ben nadal żyje. Do tej pory pojawiał się w on w serialu jako duch, którego może widzieć tylko Klaus. Serial nadal nie wytłumaczył, co dokładnie stało się i dlaczego Ben zginał podczas jednej z akcji – fani teoretyzują, że być może poświęcił swoje życie, by ochronić rodzeństwo, co pasuje do Bena, który nawet po śmierci o nich dba. Wydaje się także, że był on ulubieńcem założyciela The Umbrella Academy, sir Reginalda, który podczas pogrzebu nazwał resztę bohaterów "złymi ludźmi".

Alternatywny świat będzie prawdopodobnie krzywym odbiciem tego, w którym bohaterowie żyli. Naprowadza to na prosty wniosek: Ben żyje, ponieważ reszta rodzeństwa zginęła? To, jak różny będzie Ben od tego, co znamy, widać już na małym wideo, świętującym kolejny rok założenia The Sparrow Academy.

The Umbrella Academy – tytuły odcinków 3. sezonu

Netflix wypuścił teaser z tytułami wszystkich odcinków. Są to kolejno: "Meet the Family", "World’s Biggest Ball of Twine", "Pocket Full of Lightning", "Kugelblitz", "Kindest Cut", "Marigold", "Auf Wiedersehen", "Wedding at the End of the World", "Six Bells" i "Oblivion".

Steve Blackman, twórca serialu, zasugerował, że odcinek "Marigold" będzie mieć specjalne znaczenie dla fanów serialu, szczególnie tych zapoznanych z komiksowym pierwowzorem. Co z pozostałymi tytułami? "Meet the Family" może sugerować dokładniejsze przedstawienie członków Sparrow Academy, "Auf Wiedersehen" to po niemiecku "Do widzenia", a "Kugelblitz" to pojęcie z astrofizyki oznaczające czarną dziurę powstałą w wyniku promieniowania.

The Umbrella Academy sezon 3 – plakaty

Na koniec możecie zobaczyć plakaty przedstawiające zarówno ekipę The Umbrella Academy, jak i The Sparrow Academy. Najnowsze – te na samym końcu – zdradzają miejsce pochodzenia bohaterów, które pozwalają rozszyfrować naklejki na ich bagażach. I tak, naklejka Luthera wskazuje na Sztokholm, z kolei u Diega widnieje Meksyk. Allison ma naklejkę "Witamy w Kapsztadzie", a na walizce Klausa widnieje Pensylwania. Numer Pięć ma naklejone "Witamy w Dublinie w Irlandii", a u Viktora naklejka wskazuje na Moskwę w Rosji. Co ciekawe, na plakatach w miejsce Bena pojawiła się Lila. Jej naklejka wskazuje, że urodziła się w Berlinie w Niemczech.

Premiera 3. sezonu The Umbrella Academy 22 czerwca na Netfliksie

REKLAMA