Twórca "Peaky Blinders" pracuje nad kolejnym serialem. Steven Knight planuje powrót do Birmingham

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" dobiegło końca, ale twórca serialu nie ma zamiaru zwalniać tempa. Steven Knight pracuje nad kolejną produkcją, której akcja ma rozgrywać się w Birmingham.

Za nami sześć sezonów "Peaky Blinders" – ale Steven Knight zdecydowanie nie może narzekać na nudę. W tym roku na BBC zadebiutuje "SAS: Rogue Heroes", a w przygotowaniu jest również nowa adaptacja "Wielkich nadziei", w której główną rolę zagra Olivia Colman. Tymczasem twórca właśnie zapowiedział, że pracuje nad kolejnym serialem – o czym opowie?

Steven Knight pracuje nad serialem o szalonych latach 70. 

Steven Knight w rozmowie z Radio Times opowiedział co nieco na temat nowego serialu – jak zdradził, ma on liczyć sześć odcinków, a akcja będzie osadzona w późnych latach 70. i wczesnych latach 80. w Birmingham i Coventry.

– To projekt, który jest mi bardzo bliski. Tworzę postacie i wątki, których akcja rozgrywa się na początku lat 80., ale mam nadzieję, że są one bardzo współczesne. Oczywiście ścieżka dźwiękowa będzie rewelacyjna.

Ben Irving, dyrektor BBC Drama nie ukrywa, że władze stacji są zachwyceni pracą Stevena Knighta – sam jest przekonany, że nowy serial będzie hitem.

– Steven wykorzystał swoją wiedzę o tym czasie i miejscu do stworzenia oryginalnego i pełnego charakteru dramatu, którego tłem muzycznym jest ska i two-tone. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli zaprezentować widzom tę wyjątkową rzecz na antenie BBC.

peaky blinders steven knight serial

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Parę słów powiedziała także producentka wykonawcza Karen Wilson, która podkreśliła zaangażowanie twórcy "Peaky Blinders" w nowy serial.

– Pasja Stevena do tego projektu jest wyczuwalna, więc nie mogłabym być bardziej podekscytowana, że będę go realizować dla BBC One. Akcja rozgrywa się w West Midlands, w momencie prawdziwego kulturowego i historycznego postępu, [historia] będzie fascynująca, różnorodna, a do tego będzie miała porywającą ścieżkę dźwiękową.

Obecnie trwają również prace nad filmową kontynuacją "Peaky Blinders"  – akcja filmu ma rozgrywać się w czasie II wojny światowej. A kiedy będziemy mogli zobaczyć finałowy sezon serialu w Polsce? Cały sezon ma trafić na Netfliksa dopiero 10 czerwca.

6. sezon Peaky Blinders od 10 czerwca na Netfliksie

REKLAMA