O czym będzie filmowa kontynuacja "Peaky Blinders"? Twórca serialu już ją pisze i uchyla rąbka tajemnicy

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" dobiega końca, ale historia rodu Shelbych będzie trwać dalej. Twórca serialu chętnie opowiada o filmowej kontynuacji – właśnie zdradził pewien istotny szczegół.

Za tydzień brytyjscy widzowie obejrzą w BBC ostatni odcinek "Peaky Blinders". Fanów czeka iście filmowy finał, ale na tym historia się nie skończy. Twórca serialu Steven Knight właśnie dostarczył kolejnych informacji na temat pełnometrażowej kontynuacji.

Peaky Blinders – prawdziwa historia w filmie

Steven Knight rozmawiał o sequelu z serwisem Metro – nie zdradził, czy Tommy (Cillian Murphy) przeżyje, ale potwierdził, że liczy na udział Stephena Grahama, który dołączył w tym sezonie do obsady jako Hayden Stagg.

– Wiem dokładnie, co się wydarzy, wiem, jaka to będzie historia, i właśnie ją piszę. To bardzo specyficzna opowieść, oparta na prawdziwej historii z czasów II wojny światowej, która zostanie opowiedziana w sposób charakterystyczny dla "Peaky Blinders". Od dawna chciałem, żeby on [Stephen Graham] w tym wystąpił, a w tej serii udało nam się zgrać harmonogramy. Pisałem postać, której historia toczy się w liverpoolskich dokach i wiedziałem, że to może być tylko on. To było genialne i chcę, aby w przyszłości on nadal był tego częścią.

peaky blinders film o czym

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Twórca nie ukrywa, że intensywnie myśli o castingach do filmu. Na ten moment scenariusza nie widział jeszcze nawet Cillian Murphy, ale Knight ma ambitną wizję. Akcja filmu ma rozgrywać się w czasie II wojny światowej i może w nim także pojawić się Tom Holland, który kiedyś starał się o rolę w serialu, ale został wówczas odrzucony.

Brytyjscy widzowie zobaczą finał serialu już w niedzielę – w serwisie Radio Times znajdziecie opis i zdjęcia. A kiedy 6. sezon "Peaky Blinders" zobaczymy w Polsce? Niestety, trochę jeszcze poczekamy, bo cały sezon ma trafić na Netfliksa dopiero 10 czerwca.

6. sezon Peaky Blinders od 10 czerwca na Netfliksie

REKLAMA