Ile może powstać sezonów "The Umbrella Academy"? Showrunner sugeruje, jaki ma plan na serial

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Ile sezonów będzie liczyła "The Umbrella Academy"? Showrunner serialu, Steve Blackman, uchyla rąbka tajemnicy. Czy serial ma szansę dostać pięć sezonów na Netfliksie?

Już 22 czerwca na Netfliksie pojawi się 3. sezon "The Umbrella Academy". Podczas gdy fani z niecierpliwością czekają na poznanie The Sparrow Academy, zasadnym wydaje się pytanie, ile sezonów jeszcze przed nami. W rozmowie z IGN, showrunner serialu, Steve Blackman, zdradził, jak wyglądają jego plany na kontynuację serii.

The Umbrella Academy – ile będzie sezonów?

Steve Blackman zaznaczył, że serial mógłby być ciągnięty bardzo długo, ale on nie ma w głowie tak rozbudowanej historii. Wie doskonale, do jakiego momentu chce doprowadzić swoich bohaterów.

– Mam w głowie zakończenie. Wiesz, z chęcią powiedziałbym, że będziemy mieć 10 sezonów, ale nie mam 10 sezonów w głowie, wiem, gdzie zmierzam. Chciałbym zrobić kolejny sezon, to na pewno. Od samego początku miałem pomysł, gdzie chcę, by ten serial się zakończył, i chciałbym mieć kolejny sezon, by zbliżyć się do tego zakończenia. Ja już wiem, jakie chcę zakończenie. Oczywiście będzie ono inne niż to, dokąd zmierza Gerard [Way, autor komiksu], bo on ma znacznie więcej rzeczy, które chce zrobić z tymi wspaniałymi postaciami, które stworzył.

Z wypowiedzi wynika, że 4. sezon na pewno nie pozamyka wszystkich wątków, a tylko zbliży nas do rozwiązania. Czy to oznacza, że serial mógłby się zamknąć w pięciu sezonach? Wszystko zależy niestety nie tylko od wizji Steve'a Blackmana, ale przede wszystkim od decyzji Netfliksa, który niejednokrotnie potrafił nas zaskoczyć skasowaniem serialu wyglądającego na bardzo popularny.

The Umbrella Academy ile sezonów

"The Umbrella Academy" (Fot. Netflix)

Ostatnio Steve Blackman zaznaczył, że pomimo że serial i komiksy się rozchodzą swoimi drogami, to blisko współpracuje z twórcami powieści graficznej.

– Jestem bardzo blisko z Gerardem i Gabrielem, więc prezentuję im sezon, zanim go zrobię, mówię im co będę robić. Są bardzo mili i zdradzają mi, gdzie oni zmierzają z kolejnymi tomami opowieści, wiesz, te dwa media się w pewien sposób przenikają, czasami gdy na coś patrzę, mówię im, że powinni to umieścić w komiksie, a oni odpowiadają, cóż, dlaczego nie zrobicie tego w serialu? Akceptujemy, że to trochę rożne rzeczy, ale uwielbiam wszystkie momenty, kiedy [serial i komiksy] się przecinają.

Na chwilę obecną jednak możemy się cieszyć zbliżającą premierą. Ostatnio dostaliśmy nowe plakaty oraz wcześniej niepublikowane zdjęcia z 3. sezonu.

The Umbrella Academy – premiera 3. sezonu 22 czerwca na Netfliksie

REKLAMA