Na jakim etapie są prace nad 4. sezonem "Sukcesji"? Czy w planach jest kolejny? Twórca serialu odpowiada

"Sukcesja" (Fot. HBO)

"Sukcesja" to bez wątpienia jeden z flagowych seriali HBO. Trwają prace nad 4. sezonem, a twórca produkcji zdradził, na jakim są etapie – i ile serii jest w planach.

"Sukcesja" kazała długo czekać na 3. sezon i na razie nic nie wskazuje na to, by kolejna seria miała pojawić się w najbliższym czasie. Informacji jednak nie brakuje. Wczoraj wieczorem w Londynie odbyło się rozdanie nagród BAFTA, a twórca "Sukcesji" Jesse Armstrong pojawił się na czerwonym dywanie i powiedział parę słów na temat serialu.

Sukcesje sezon 4 – na jakim etapie są prace?

Jak podaje Deadline, Armstrong przede wszystkim odpowiedział na ważne dla widzów pytanie – na jakim etapie są prace nad scenariuszem 4. sezonu serialu?

– Właśnie prawie kończymy [pisać] sezon. Piszemy i robimy to tutaj, w Londynie, więc amerykańscy scenarzyści przyjeżdżają do nas. Zawsze mam jakieś pomysły na początek, ale to naprawdę świetni ludzie do rozmów o niuansach postaci i świecie, który ogląda serial.

A ile sezonów "Sukcesji" jeszcze przed nami? Jedna z producentek i scenarzystek serialu Georgia Pritchett mówiła wcześniej, że pięć sezonów "Sukcesji" to maksimum, ale Armstrong nie chce podawać konkretnej liczby.

– Nie sądzę, że powinno to trwać wiecznie, [ale] w tej chwili nadal dobrze się bawimy – podkreślił.

Matthew Macfadyen otrzymał statuetkę dla najlepszego aktor drugoplanowego za rolę Toma. Ponieważ sam nie mógł odebrać nagrody, w jego imieniu zrobił to Jesse Armstrong, przy okazji odczytując wiadomość od Nicholasa Brauna, czyli serialowego Grega. Jak się okazuje, uwielbia on być całowany przez Macfadyena w czoło.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacji, zdjęcia do 4. sezonu serialu mają ruszyć w czerwcu – dlatego szanse na to, że nowe odcinki zobaczymy jeszcze w tym roku, są wręcz znikome. Nie wiadomo, ile sezonów "Sukcesji" powstanie, ale niektórzy z aktorów już wyobrażają sobie, co stanie się z ich bohaterami. Brian Cox żartował ostatnio, że chce, by jego bohater był jak pewien rzymski cesarz.

Sukcesja jest dostępna na HBO Max

REKLAMA